Çevre bilinci ve yeşil bir kampüs için

Çevre bilinci ve yeşil bir kampüs için
3 Mayıs 2018 Perşembe 10:53

Yenihaber

Zonguldak’ta, çevreye duyarlılık, enerji, atık, ulaşım yönetimi ve sürdürülebilirlik alanlarında Dünya’nın ve Türkiye’nin “En Çevreci” üniversitelerinden biri olan Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) “Çevre Bilinci ve Yeşil Kampüs” faaliyetleri hız kesmeden devam ettiği bildirildi.

Konuyla ilgili Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) yönetimi tarafından yapılan açıklamada şu bilgiler aktarıldı: “Yeşil ve çevreci kampüsler oluşturma adına Zonguldak genelinde sürdürülen çevre eğitimleri, öğrencilerimize yönelik çevre bilinci oluşturmaya içerikli seçmeli dersler ve özelliklede sosyal sorumluluk projeleri ile Bülent Ecevit Üniversitesi; çevreye duyarlılığı ve çevreye saygı konusunda hem küresel hem de ulusal farkındalık oluşturmaya ve bu konudaki başarısını sürdürülebilir kılmaya devam etmek için önemli çevre projeleri üretmekte ve bunları hayata geçirmektedir.Bu çevreye saygı projelerinden bir tanesi 27 Nisan Cuma günü, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler (İİBF) Fakültesi öğrencilerinin ‘Yeşil Bir Kampüsün Adresi Bülent Ecevit Üniversitesi isimli proje ile uygulanmış oldu.

Yürütücülüğünü Öğretim Görevlisi Kayhan Kafalı’nın üstlendiği ve Kozlu Orman İşletme Şefliğinin destek verdiği proje çerçevesinde, Öğrencilerimiz Kozlu ilçesinde Üniversitemiz adına fidan dikiminde bulundular. ’Yeşil Yaşamlara Can Katmaya Geliyoruz’ sloganıyla hareket eden öğrencilerimiz Kozlu Orman İşletme Şefliği personeli eşliğinde fidanları toprakla buluşturarak, Bülent Ecevit Üniversitesi’nin ‘Çevre dostu ve çevreye saygı’ amacındaki kararlılığına destek vermiş oldular.”  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz