Çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı

Çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı yapıldı
20 Nisan 2018 Cuma 19:16

İHA

Devrek’te çiftçilere küçükbaş hayvan dağıtımı gerçekleştirildi

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü tarafından İl genelinde uygulanmak üzere, “Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma Projesi” kapsamında damızlık koç teke alımı yapılarak, 2017 yılında 85 bin lira tutarında 2018 yılında ise 120 bin lira değerinde, Zonguldak genelinde 17 si Devrek ilçesinde olmak üzere 57 kıvırcık ve merinos ırkı koç dağıtımı gerçekleştirildi.

Devrek Hayvan Pazarı Alanında gerçekleştirilen projenin devamında 52 kıl keçisi teke dağıtımı daha yapılacak. Koç teke dağıtımına İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cemalettin Çataklı, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hasan Akcaalan, Devrek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hüsnü Yazıcı, Veteriner Hekim Volkan Hızarcı ve vatandaşlar katıldı. yüzde 75’i devlet katkılı yüzde 25 yetiştirici katkılı olan projeden yararlanan vatandaşlar hayata geçirilen proje nedeniyle memnuniyetlerini dile getirdiler. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz