Çocuk istismarcıları bu şekilde hadım edilecek...

Çocuk istismarcıları bu şekilde hadım edilecek...
7 Nisan 2018 Cumartesi 10:21

Derleme: Yenihaber

Asayiş kayıtlarına göre, son 3 yılda yaklaşık 13 bin çocuk cinsel istismara uğradı.İstismar olaylarının artması üzerine bir süredir gündemde olan düzenlemeler yasada yerini aldı. Çocuk istismarcıları, çocukların olduğu işlerde çalışamayacak. Bu suçu işlemiş kişiler, "Kimyasal Hadım" edilecek...

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, cinsel istismar düzenlemesi hakkında bilgi verdi. Düzenleme ile kimyasal hadımın geleceğini belirten Akdağ, "Bu kanunda, çocuklara karşı tecavüz ve öldürmenin cezası 50 yıl hapis yatmaya dönüşüyor” dedi. Başbakan Yardımcısı Akdağ, 6 Nisan 2018 Cuma, TBMM Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu’na katıldı.
 
ÜST SINIR 50 YIL OLACAK
 
Komisyon öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Akdağ, cinsel istismar suçlarına ilişkin hazırlanan tasarıyı açıkladı. Yaklaşık 12 maddeden oluşacağının ifade eden Akdağ, düzenlemenin maddelerini şu şekilde açıkladı: Çocuklara karşı tecavüz vakaları ve öldürme vakalarına ciddi ağırlaştırma getiriyoruz. Özellikli tecavüz ve sonrasındaki ölümle ilgili ağırlaştırılmış müebbet hapis getiriyoruz. Yatacağı üst sınırı artırıyoruz. Somut olarak 50 sene hapis yatmaya dönüşüyor. TCK’da böyle bir ceza şu anda yok. Bu kadar ağır bir ceza ilk olacak. 
 
CİNSEL ARZULAR BASKILANACAK
 
İlgili hâkim heyeti karar verirse uzman görüşü almak kaydıyla uygun gördüğü vakalara cinsel isteğin baskılanması amacıyla belli hormonlar verilebilecek. Çocuklara istismardan dolayı ceza alanların cezaevinde yattıkları süre içinde ve tahliyeden sonra rehabilitasyonda tutulması söz konusu olacak.
 
Sosyal Güvenlik Kurumuna, Adalet Bakanlığımız bu kişilerle ilgili bilgileri aktaracak. Çocuklarla ilgili bir işte çalıştırmaları söz konusu olduğu zaman sigortaya başvurulduğunda sigorta uyarı verecek. Çalıştırılmasına mani olunacak. 
 
Fuhşa teşvik edenlere adli para cezalarında alt sınırları artırıyoruz. Çocuk izlem merkezleri (ÇİM) var. Çocukların hiçbir suretle bu merkezlerin dışında ifadelerinin alınmayacağı ve ifade alınırken asla örselenmeyeceğini içeren kanun maddeleri getiriyoruz.
 
İSTİSMARA UĞRAYAN ÇOCUKLARIN HATTA BEBEKLERİN YAŞI 2'den BAŞLIYOR
 
Resmi kayıtlara göre, son üç yıl içerisinde yaşları 02-17 arasında değişen kız/erkek yaklaşık 13 bin çocuğun cinsel istismara maruz kaldığı öğrenildi. Veriler bazında, cinsel istismara uğrayan 2-5  arası yaş grubunun bu oranın yüzde 70'ini oluşturduğu görülüyor.  
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz