DERGAZ’DAN GENİŞ KAPSAMLI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

DERGAZ’DAN GENİŞ KAPSAMLI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI
20 Aralık 2017 Çarşamba 18:05

Yenihaber

Aksa Doğalgaz şirketinden yapılan açıklamada, Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesi ve Gülüç Beldesinde, değerlendirme toplantısı gerçekleştirildiği bildirildi.

Aksa Düzce Ereğli Doğal Gaz. Dağıtım A.Ş. (DERGAZ) tarafından 19 Aralık 2017 Salı günü Kdz. Ereğli Öğretmenevinde, Kdz.Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal ile Kdz. Ereğli ve Gülüç Mahalle muhtarlarının katıldığı “Kdz. Ereğli ve Gülüç Değerlendirme Toplantısı’ gerçekleştirildi.

DERGAZ Yönetimi değerlendirme toplantısı da ele alınan konular gerçekleştirilen ve 2018 yılında yapılması planlanan çalışmalarla bilgiler aktardı.

DOĞAN: YATIRIMLAR BÜYÜK ORANDA TAMAMLANDI

Salı günü saat 10.00’da başlayan kahvaltılı toplantının açılış konuşmasını AKSA Dergaz Şirket Müdürü Mustafa Doğan yaptı. Doğan, bölgede ilk kez 2004 yılında başlanılan doğalgaz yatırım çalışmalarının büyük oranda tamamladıklarını belirtti ve “Aksa Doğalgaz olarak Türkiye’de 21 lisansımız var. Bunlardan bir tanesi de Düzce Ereğli Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Toplam 27 il 165 ilçeye hizmet veriyoruz. Şuan itibariyle dağıtım sektöründe Türkiye’nin en büyük şirketi olarak hizmet vermekteyiz. 2004 yılından bu yana da Düzce ve Ereğli’yi de içine alan bölgede hizmetimizi sürdürüyoruz. En son genişlemeler ile beraber Boğaziçi Beldesi ve Yığılca’nın da 2018’de gaz arzını sağladığımızda bölgedeki yatırımlarımızı da tamamlamış olacağız” dedi.

Kendilerine vatandaşlardan; “Buralarda hattınız var mı, yok mu” ya da “imar planları” konularında bir takım sorular geldiğini ifade eden Doğan,  şöyle devam etti:  “Biz bir takım sebepler yazarak olumsuz cevaplar veriyoruz. Bizim burada üç tane sorunumuz var. Birincisi; biz belediye imar alanı içerisinden sorumluyuz. Sadece burada yatırım yapabiliyoruz. Biz diğer kurumlar gibi bir ilin bütününden sorumlu değiliz. Dolayısıyla bir yere gaz arzını sağlayabilmemiz için öncelikli belediyenin imar planlarının, yollarının açık olması gerekiyor. Bu konudaki sorunu da hep beraber çözmemiz gerekiyor. İmar yolları açık değilse, kırmızı kotu oluşmamışsa ya da ilgili kurum izin vermiyorsa biz buralarda EPDK’nın bir takım kurul ve kararlarına istinaden imalatı yapamıyoruz.”diye konuştu.

Aksa Doğalgaz Bölge müdürü Doğan, Ereğli ve Gülüç’te yatırımların tamamlanma oranı olarak yüzde 98’e ulaştıklarını söyleyerek, “Yüzde 2’lik kısımda imar yolları açılmamış ya da diğer teknik sebeplerden dolayı çalışma yapamadığımız yerlerdir. Ama abonelik oranlarına baktığımızda bu oran yüzde 71. 12 yılımızı tamamladık burada oranlara baktığımızda aslında biraz düşükteyiz. Bugünkü toplanmamızın nedeni de acaba iletişimde mi bir sorunumuz var ya da uygulamada mı bir sorunumuz var konularında sizlerin de görüşlerini almak.”

MADENOĞLU, “İMAR SORUNU İÇİN BELEDİYEMİZE ÇOK İŞ DÜŞÜYOR”

Kaymakam Nazım Madenoğlu da, toplantıda yaptığı konuşmasında; yerel idarecileri ve muhtarları yan yana getirerek doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi vermelerinden dolayı Aksa Doğalgaz yöneticilerini kutladı ve “İmar planı yapılamadığı için bazı mahallelerde talep sahipleri vatandaşlarımıza doğalgazın verilemediğini öğrendim. Bence bugünkü toplantımızın ana konusu da o. Aksa Doğalgaz vermek istiyor, vatandaşımız almak istiyor ama imar nedeniyle bu talepler yerine gelmiyor. Mahallelerde yaptığımız toplantılarda da bunu biz görüyoruz. Dolayısıyla bu konuda belediyemize çok iş düşüyor. Burada yüzde 98 oranında vatandaşımıza doğalgaz ulaştırmışız ama gönlümüz arzu ediyor ki bu yüzde 100’e ulaşsın. Biz doğalgazı talep eden bütün vatandaşlarımıza bunu ulaştırmak zorundayız” şeklinde konuştu.

UYSAL,  TEŞEKKÜR ETTİ

Aksa Doğalgaz Karadeniz Ereğli Şube Müdürü Ender Onur’ da,ilçedeki doğalgaz çalışmalarını özetledi ve gelinen son durumu farklı konu başlıklarıyla detaylı bir sunum eşliğinde anlattı.

Mahalle Muhtarlarının sorun taleplerini aktarması ile bir süre daha devam eden toplantının plaket takdim töreni ile sona erdiği belirtildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz