DSİ’DEN "UYGUN DEĞİL" KARARI!

DSİ’DEN "UYGUN DEĞİL" KARARI!
9 Kasım 2017 Perşembe 16:08

YENİHABER

Zonguldak'ın Alaplı ilçesi Belediye Başkanı Nuri Tekin, kapalı pazaryerini itfaiye karşısındaki güreş sahasına taşımak istediklerini ancak bu girişimlerine Devlet Su İşleri’nin (DSİ) o bölgenin birinci derece sel bölgesi olduğundan dolayı pazaryeri yapmaya uygun yer olmadığını bildirdiğini açıkladı.

Tekin, kapalı pazaryerinde vatandaşların rahatça alışveriş yapmaları için düzenlemeler yapacaklarını söylediği açıklamasında şunları kaydetti: "İlk başta mevcut otoparkın orada büyük bir proje yapmıştık. Belediye dükkanlarını da orayı da devrederek altı, bir üstü otopark alanı ve en üstünü de pazaryeri olarak büyük bir kültür merkezi projesi hazırladık. Ardından bütün meclis üyelerimizin işe sıcak bakmaları ve ilçenin önünün kapanacağından dolayı projeden vazgeçtik. Daha sonra İtfaiyenin karşısındaki güreş sahasının olduğu bölgeye pazaryerini yapmaya karar verdik. Daha sonra normal günlerde ve bayramlarda yaşanan yoğun trafik sıkışıklığı ile ilgili vatandaşlarımızdan çok fazla şikayetler almaya başladık. Bunu haricinde pazarcılardan 10 senelik bir para alınmış peşin, biz geldiğimizde bunu bilmiyorduk. Kanun değişmiş pazarcılardan toplu para alma şansımızın olmadığını öğrendik. Tabi resmi tarafından da inşaat yapılamayacağını yönünde bilgiler aldık. Bizde mevcut kapalı pazaryerini daha yaşanılabilir vatandaşlarımızın rahatça alışveriş yapıp sosyal alanlardan yararlanabilmeleri için iyileştirme kararı aldık. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Otoparkını, mescidini tuvaletlerini her yerinde düzenlemeler yapacağız. Gidiş gelişlerde yeni bir düzenleme yapacağız. Şuandaki şartlar bizi buraya kadar getirdi."
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz