Daha sıkı giyinin çünkü...

Daha sıkı giyinin çünkü...
22 Şubat 2018 Perşembe 12:34

Timuçin ÖZAT

Uzun süredir Avrupa’da etkili olan soğuk ve yağışlı dalganın önümüzdeki günlerden itibaren Türkiye’yi etkilemesi bekleniyor. Ancak yağışlı ve soğuk sistemin Avrupa genelinde etkili olduğu şekilde kuvvetli olmayacağı kaydedildi.

Haber merkezi -  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden (MGM) alınan bilgiye göre;yurdun büyük bölümü 25 Şubat Pazar günü Kuzeybatı kesimlerden başlayarak soğuk sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Ayrıca yurdun tamamına yakınında genellikle yağmur şeklinde yağışların olacağı tahmin edilirken, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve gece sabah saatleri başta olmak üzere kar şeklinde olacak. Ancak kar yağışlarının dar bir alanda, çok yüksek kesimleri etkilemesi beklenmektedir.

Kış genelinde birçok bölgede normallerin üzerinde seyreden, son günlerde mevsim normallerine inen sıcaklıkların, Pazar gününden itibaren yeni haftanın ilk yarısını içine alacak şekilde azalacağı tahmin ediliyor.

Öte yandan, havaların ısınmasını ve ilkbaharın gelişini temsil eden cemrelerden birincisi 19-20 Şubat’ta havaya düşmüştü. İkinci cemrenin 26-27 Şubat’ta su ve son cemren de 5-6 Mart’ta toprağa düşecek.     

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz