Denizin metrelerce altında...

Denizin metrelerce altında...
6 Kasım 2018 Salı 13:41

Yenihaber

Zonguldak - Devrek ilçesi Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda kurulan Su Altı Su Üstü ekipleri tarafından tatbikat gerçekleştirildi.

Devrek Belediyesi tarafından geçtiğimiz senelerde, Belediye Başkanı Mustafa Semerci'nin girişimleri sonucu hayata geçirilen, "Devrek Belediyesi Su Altı Su Üstü Arama Kurtarma Timi" tarafından Kocaeli'nin Kertepe Beldesinde düzenlenen ve birçok il ve ilçeden ekiplerin katıldığı “2018 Sualtı Arama Kurtarma Tatbikat” izleyenlerden tam not aldı. Bölgeyi temsilen Kertepe'de ki tatbikata katılan Devrek Belediyesi Su Altı Su Üstü Arama Kurtarma Timi 'de sergiledikleri performansla göz doldurdular. Devrekli uzman dalgıçlar Rahim Öksüz, Abdürrahim Altuntaş ve Muhammet Ali Çekirdekçi hazır bulunduğu tatbikatta Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Sat Komandoları, Türkiye Sualtı Kurtarma ekipleri barajlarda, akarsularda, denizlerde ve sel gibi doğal afetler esnasında ve çeşitli olumsuzluklarda neler yapılabileceği konularında hünerlerini sergilediler.

Diğer yandan, tatbikatın ardından Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı Sat Komandoları, helikopterden sarkıtılan çelik halatlarla yukarı çekilerek, göklerde Türk bayrağını dalgalandırdılar.

 
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz