Depresyondayım...

Depresyondayım...
11 Mart 2018 Pazar 22:57

YENİHABER

Türkiye de sağlık her geçen gün bozuluyor. Kanser vakaları ve adı konamayan hastalıklar ve çeşitleri her geçen gün çoğalıyor.

Türkiye de sağlık her geçen gün bozuluyor. Kanser vakaları ve adı konamayan hastalıklar ve çeşitleri her geçen gün çoğalıyor.

Depresyon denen illet bütün hastalıkların tetikleyicisi olduğu kesin kes kesinleşti. İnsanların depresyon illetine iten en büyük öğe çaresizlik bitmişlik sendromu. Çaresizlikin en büyük varoluş kaynağı maddi imkansızlıklar. Bir baba düşünün evini ancak ve ancak kıt kanat karnını doyura biliyor. İki çocuğunun hiç bir arzusunu yerine getiremiyor. Evin hanımı neyi neyle pekiştirip de tenceresini kaynatacak ev halkının karnını doyuracak. Bir anne ki her şeye göğüs geren fedakâr cefakar anne. Ne yapsın neylesin elinden geleni yapmaya çalışan kendisinin bütün hayallerini insan yaşam öğelerini kenara iterek çaresizliğinden bütün dünyası olan çocuklarına yetirmeye çalışan anne !!!

Boşuna söylenmemiş; “Cennet anaların ayaklarının altındadır”diye. Bu annenin psikolojisini bir düşünün ne kadar sağlıklıdır.


Hele hele birde o babayı düşünün psikolojisi depresyonlardayım muhabbetinin taa ortasında kala kalmış. Bu aile büyükleri ne kadar sağlıklı bir hayat sürebilir ve çocuklar bütün zamanları bir başka çocuğun sahip olduklarına gıptayla bakmakla geçiyor çocuklukları!


Bu aile fertleri ne kadar sağlıklı hayat sürebilir ki süremez. Bunlar hayatın zehrini soluyarak içine atarak ve sonuçta hasta hastalıklı bireyler olarak yaşayacaklar ve de bir nebze olsun tadını alamadan terki diyar edecekler bu dünyayı!!!???? Bu insanların bu hâl yaşamlarına sebep olan basiretsiz idareciler, yöneticiler ahirette ne cevap verecekler huzuru mahşer de. Elhamdülillah Müslüman’ım kelimesi mi kurtaracak. Bütün idareciler yöneticiler inandığım iman ettiğim dini İslam’a cevap veremeyecekler. Çünkü KUR’AN-I AZUMUŞAN da her şey açık ve net sebepler sebep olanlar hesabını çatır çatır yaratana verecekler. Orda yalan dolan kurtuluş yolu olamayacak. Bu insanların hayatları inim inim inleyerek yokluk yoksulluk içinde geçerken mutlu bir azınlık ferah ve refah içinde yaşamasının sebepleri ve sebep olanları gerçek alemden kaçamayacak Feryatları figanları arşı alayı inim inim inletecek. Mazlumun fukaranın hakkı yerde kalmayacağını yaratan KUR’AN-I AZUMUŞAN da net beyan ediyor taahhüt ediyor. Kısa çöpün hakkı uzun çöpten sorulacak. Bu toplumu bu depresyon hastalığına sebepleri nedenlerini, idareciler yöneticiler bir an önce ortadan kaldırma eylemlerini hayata geçirmezlerse vay ki vaaayyy...

Hoşça ve dostça kalın...

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz