Devrek bastonu Azerilere tanıtıldı

Devrek bastonu Azerilere tanıtıldı
27 Nisan 2017 Perşembe 19:38

İHA

Devrekli iş adamı, ilçenin sembolü olan Devrek Bastonunu yabancı iş adamlarına tanıtmak için seferber oldu.

Azerbaycan’da Devrek ekmeği üreten Devrekli iş-adamı Kemal Yıldız, ilçeyi ve ilçenin sembolü olan Devrek bastonunu tanıtmak için Azerbaycan’dan misafirlerini ağırladı. Birisi bankacı diğeri ise çay fabrikası sahibi olan iş adamlarını ilçede ağırlamaktan ve Devrek Bastonunu tanıtmaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Kemal Yıldız, "Misafirlerimize bölgemizde faaliyet gösteren bazı fabrikaları gezdirdim bunun yanı sıra istedimki bastonumuzu da tanıtalım. Baston imalatını yerinde görmelerini istedim, kendileri de bundan çok memnun oldular. Bastonlarımızı görünce çok beğendiler. İnşallah Azerbaycan’da ekmeğimizden sonra bastonumuzu da tanıtıp pazarlamayı hedefliyoruz” dedi. 

Devrek'te ağırlanmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden iş adamları Perviz Şabanov ve Sabuhi Muhtarov ise, "Devrek bastonunu memleketimizde duyuyorduk ancak içeriği hakkında bilgi sahibi değildik. Bastonun imalatını yerinde gördük işlenmesinden son haline gelme aşamasını ustalarımız bizlere gösterdiler. Bizde bastonu sadece yaşlılar kullanıyor. Halbuki Türkiye’de ve bir çok ülkede asaletin simgesi olarak bilinir. Adeta bir süs eşyası olarak ofislerin ve evlerin duvarlarının en güzel yerlerinde yerini almaktadır. Bizlerde ülkemize Devrek bastonunu götürerek iç piyasada tanıtıp pazarlamayı hedefliyoruz” diye konuştular.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz