DOLU BİLE YAĞABİLİR!

DOLU BİLE YAĞABİLİR!
5 Mayıs 2017 Cuma 14:23

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlanan uyarıda; Batı Karadeniz, Doğu Marmara ve İç Anadolu’da beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bazı kesimlerde kısa süreli doluya dönüşebileceği bildirildi.

Haber merkezi - Meteoroloji tarafından 5 Mayıs 2017 Cuma tarihinde yapılan açıklamada şu iller için uyarıda bulunuldu:  

“06 Mayıs 2017 Cumartesi yurdun batı ve iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu), Sakarya, Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir ve Çorum çevreleri ile Bursa'nın doğu ve Bilecik'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli ve lokal dolu yağışı şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Etkisini azaltarak Pazar ve yeni haftanın başında da yer yer etkili olması beklenen sağanak yağışların, hafta ortasından itibaren etkisini kaybetmesi, sıcaklıklarında genel olarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde genellikle mevsime uygun serin bir hava hakim olacak. Ayrıca, gelecek haftadan itibaren sıcaklıkların artması, Anadolu'nun birçok ilinde normallerin üzerine çıkması beklenmektedir.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz