ECHOMAR’DAN PREMATÜRE GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK…

ECHOMAR’DAN PREMATÜRE GÜNÜ’NE ÖZEL ETKİNLİK…
17 Kasım 2018 Cumartesi 10:29

Fedai KAÇAR

Kdz.Ereğli Özel Echomar Hastanesi’nde, 17 Kasım Dünya Prematüre Bebek Günü nedeniyle etkinlik düzenlendi.

Karadeniz Ereğli Özel Echomar Hastanesi Yönetiminin de katıldığı program da kadın doğum uzmanı, çocuk doktorları, yeni doğan bebek ekibi personeli ve hemşireleri de hazır bulundu. 

ÇİMENOĞLU: HİÇBİR SIKINTIMIZ YOK

17 Kasım Dünya Prematüre Bebek Günü etkinliğinde konuşan Özel Ereğli Echomar Hastanesi Başhekimi Dr. Nevzat Çimenoğlu; “Hastanemiz de soysal sorumluluk gereği bugünü kutlayıcı ve aynı zamanda eğitici bir program düzenledik. Hem hastanenin uzmana doktorları tarafında personelimize eğitim vermek hem de basın aracılığıyla farkındalık yaratmak aracılığıyla güzel bir etkinlik yaptık. Biliyorsunuz erken doğanlar uzman hekimlerin elinde olması lazım. Onun için erken doğanların hayatta kalabilme şansı daha fazla oluyor. Bizim hastanemiz bu konuda hem donanımı hem de uzman ekibi ve personeliyle etkin bir durumdadır. Şimdiye kadar hastanemizde prematürelerle ilgili olarak hiçbir sıkıntı yaşamadık.”dedi.

DEMİRPOLAT: ÖRNEK ALINACAK KİŞİLER

Hastanenin deneyimli Çocuk Doktoru Emin Demirpolat ise konuyla ilgili olarak; “Prematüre erken doğum demektir. Bunu erken doğum diye geçiştirmek çok basit olur. Aslında erken doğan bebek bir zorluktan çıkarak doğar çünkü bir süreç var ve bu zaferi kazanarak karşımıza geliyor. O mücadele süresi normal doğan bebek için kısıtlı bir zaman. Ancak prematüre için maalesef o zaferi kazanıyor ama önünde hala bir mücadele var. Normal yeni doğandan farkı, normal bebek dağları, ovaları aşıp refaha kavuşurken prematüre o engelleri aşsa bile önünde yine birçok engeller var. Günlük hayatımız da karşılaştığımız hayat mücadelesini onlar küçücük bedenleriyle yapmaya çalışıyorlar. Onlar aslında örnek alınacak kişiler. Zor doğuyorlar, hiç beklenmedik zamanda doğuyorlar. Bizlerde elimizden geldiği kadar onlara destek olmaya çalışıyoruz. Onlar hayata geldiklerinde  bizleri normal bebekten daha da mutlu ediyorlar. Çünkü hem aile için olsun doktor ve hastane personeli için hep stres. Ama asıl mücadeleyi veren bebek. Onun için Prematüre Günü bizim için çok önemli.”dedi.

Konuşmaların ardından hastane yönetimi ve uzman doktorlar ‘17 Kasım Dünya Prematüre Günü’ yazılı pastayı kesti ve hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Özel Ereğli Echomar Hastanesi Genel Müdürü Kaya Karatepe ise etkinlikte emeği geçen doktorlarına ve personeline teşekkür etti.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz