ERÇAL: ‘DEVLET HİBE VERMESİN FINDIK ALSIN’

ERÇAL: ‘DEVLET HİBE VERMESİN FINDIK ALSIN’
7 Haziran 2018 Perşembe 16:17

FEDAİ KAÇAR

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, Erçal Fındık yönetiminin geleneksel olarak düzenlediği iftar programı 06 Haziran 2018 Çarşamba gerçekleştirildi. Erçal Fındık Yönetim Kurulu üyesi iş adamı Sait Erçal, fındıkta yaşanan sıkıntılara değinerek, “Devlet bu konuya el atmalıdır” diyerek bir görüşünü dile getirdi.

Haber merkezi - Ülkenin çeşitli noktalarında şubeleri bulunan ve 13 yıldır Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Erçal Fındık yönetimi tarafından fabrikanın önünde gerçekleştirilen iftar organizasyonuna, iş adamı Sait Erçal’ın açıklamaları damga vurdu.  

Fındığın İtalyanların eline geçtiğini, ülkemizdeki fındığın geçen seneye oranla daha az olduğunu söyleyen Erçal, konuyla ilgili düşüncelerini de açıklayarak şu ifadelere yer verdi:

İftarın ardından açıklama yapan Erçal Fındık Yönetim Kurulu üyesi Erçal şunları kaydetti:

“Yemek bahane birlik beraberliğimiz çok şahane…Alaplı ve diğer şubelerimizde de bu birliğimiz aile çerçevesinde devam edecektir. Bu beraberlik güzelliklerini daimi olarak yaşadığımız müddetçe sürmesini temenni ediyorum. Alaplı’ya geleli 13 yıl oldu.

‘HİBE VERMESİN FINDIK ALSIN’

Fındığımızın geçen seneye oranla bu sene az olduğu görülüyor. Fındık artık İtalyalıların eline geçti. Fındık olayına devlet el atmadığı müddetçe fiyatı 11-12-13 lira arasında seyredebilir. Bu durumun nedeni Devlet 80 bin ton kapasitede fındık alacak parayı çiftçilerimize hibe olarak veriyor. Bunu böyle yapmaktansa hibe desteğini kesip, birkaç yüz ton fındık alsa bu işe emek veren çiftçilerimiz için daha avantajlı olacağını düşünüyorum. İnşallah durumlar düzelir.

Bu organizasyonumuzda bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum.”

Yorumlar
  • Akiff
    7 Haziran 2018 Perşembe 18:40

    aaa aaaaaaa oldu mu hocam

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz