ESKİOĞLU; “ALAPLI TEKLİ EĞİTİMDE YÜZDE 100’E YAKLAŞTI”

ESKİOĞLU; “ALAPLI TEKLİ EĞİTİMDE YÜZDE 100’E YAKLAŞTI”
19 Eylül 2017 Salı 17:39

FEDAİ KAÇAR

İlköğretim Haftası kutlamaları kapsamında Alaplı Atatürk İlkokulunda tören düzenlendi. Tekli eğitimde büyük bir atak yapan Alaplı ilçesinde yüzde 95’e ulaşan bu oranın yıl sonuna kadar yüzde 100’e çıkarılması hedeflendi.

Törende, Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Jandarma Komutanı Üsteğmen Fuat Gençer, Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik, İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Müdürü Erhan Yavaş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun,  Atatürk İlkokulu Müdürü Birol Onan, öğretmenler, veliler ve öğrenciler yer aldı.

 Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, 18-25 Eylül İlköğretim Haftası kutlamaları çerçevesinde, Atatürk İlkokulu bahçesinde tören düzenlendi. 19 Eylül Salı günü sabah saatlerinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Atatürk İlkokulu Müdürü Birol Onan yaptı.

 Meslektaşları, öğrenci ve velilere yönelik bir konuşma yapan Okul Müdürü Onan şunları kaydetti: “Başöğretmen Atatürk’ün ‘Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır’ diye hitap ettiği değerli meslektaşlarım.  Ulu Önderimizin bize yüklediği gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu çok büyük bir güvenin ifadesidir.

 Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrenciler; Biliyorum, ‘Bizim zamanımızda diye başlayan cümleleri sevmiyorsunuz.’ Ama öğretmenliğe başladığım ilk yıl birinci sınıfta görevlendirildim ve birinci sınıfta 57 öğrencim vardı. Bir sırada en az 3 öğrenci oturuyordu. Bilgisayarın ancak adı biliniyordu. O günlerden bu günlere gelindi. Sizler okulumuzda, tek kişilik sıralarda, çağın teknolojik araçları ile donatılmış dersliklerde, ders kitaplarınız sıralarınızın üzerinde, her biri alanında uzmanlaşmış öğretmenlerin elinde eğitim göreceksiniz. Siz sevgili öğrencilerimizden tek istediğimiz, çok çalışmanız ve asla yılgınlığa düşmemenizdir.”

Saygıdeğer veliler; Devletimizin, bizim ve sizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizlerin görevi öğrencinize, okulunuza sahip çıkmak ve desteklemektir. Bu nedenle sürekli okulumuzu, öğretmenlerimizi ziyaret ediniz. Çocuklarınızla ilgileniniz. Onlara güveniniz, güven veriniz, başarılı yanlarını ön plana çıkarınız. Başarısız olduklarında da asla vazgeçmemelerini söyleyerek umut aşılayınız. Sözlerimi Atatürk’ün bize ışık tutan, hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum; Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur.”

ÇEVİK: TEKLİ EĞİTİM ORANI YÜZDE 95’e ÇIKARILDI

 Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik yaptığı konuşmada, “2017-18 eğitim öğretim yılını Alaplı’mızda 550 öğretmen, 8 bin öğrenci, 43 kurum ve yaklaşık temel eğitime 5 bin 700 öğrencimizle açtık. Geçen yıl yüzde 45 olan tekli eğitim çıkarılmıştır. Bu hususta büyük adım atılmıştır. Emeği bulunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geçen dönemde, Atatürk ilkokulunu ortaokulda ayırarak, eğitimin kalitesini artırmış ve güzel bir eğitim hazırlamıştık. Ortaokulu yeni yapılan okula geçirmiştik. Sayın Kaymakamımız göreve geldiği günden beri eğitim kalitesinin yükseltilmesi için yoğun bir destek vererek, fiziki ortamların geliştirilmesinde büyük bir destek verdi. Kaymakamımıza sizlerin huzurundan şükranlarımı sunuyorum. Yine bizlere destek veren Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na, eğitime gönülden destek veren Belediye Başkanımız Nuri Tekin ve Alaplı’da sivil toplum örgütlerine, kamu kurum ve yöneticilerine, bizlere her türlü desteği veren siz değerli velilerime, öğretmenlerime şükranlarımı arz ediyorum. Hükümetimiz eğitimin daha donanımlı hale getirilmesi için her türlü katkıyı yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir. Devlet büyüklerimize de şükranlarımı sunuyorum.

2017-2018 eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasını dileyerek, mutlu, başarılı yarınlar diliyorum.

KAYMAKAM ESKİOĞLU; TEKLİ EĞİTİM YIL

İÇERİSİNDE YÜZDE 100’e ÇIKARILABİLİR

 Alaplı Kaymakamı Saim Eskioğlu, Milli Eğitim Müdürümüzün ifade ettiği gibi  Alaplı’da geçen yıllara göre, daha iyi  bir ilköğretim süreci yaşıyoruz. Ayrıca, başarı oranlarında da emsal olarak Zonguldak ve diğer ilçelere oranla daha Alaplı ilçesinin daha önce olduğu görülüyor. Daha iyi olmasını da temenni ediyoruz. Bu konuda hepimizin gayreti var. Başarıda tekli eğitimin rolü büyük. Bunu yüzde 95’e çıkardık ve yıl içerisinde de yüzde 100’e ulaştırmamız gerekiyor. Bunu yapacağız ancak en kısa süreçte yapmak, bu yıl içerisinde gerçekleştirmek için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Okullaşma ve başarı konusunda eğitim ve mekan unsuru çok önemlidir. Evlatlarımız geleceğimiz, onlara eğitimle birlikte sevgiyi öğreteceğiz. Öğretmenlerimize, velilerimize de çok iş düşüyor. Eğitimin temelinde sevgi olmalı. Bunun üzerine bir şeyler kurmalıyız. Önemli görevlerimiz var. Onları sürekli takip altında tutacağız. Onları zararlı alışkanlıklarda uzak tutacağız. Sağlıklı nesillerin sağlıklı olmasını onlara aşılayacağız. Okullarda öğretmenlerin, evlerde ailelerin dışında devletimizin de bu konuda politikası olmalıdır. Çocuklarımızı sınav odaklı strese sokmayacağız. Sınav başarısından çok hayat başarısı önemlidir. Bir hedefimiz olması, istenilen hedefe yönlendirilmesi lazım. İlçe Kaymakamı olarak, öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin her zaman yanındayım. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim dönemimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum.”                 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz