Engelli ve hastalar seyyar sandıkla evinde oy kullandı

Engelli ve hastalar seyyar sandıkla evinde oy kullandı
24 Haziran 2018 Pazar 17:33

İHA

Zonguldak Alaplı ilçesinde, bu seçimde ilk defa uygulanan sistemle 5 kişiden oluşan kurul, başvuru yapmış engelli ve hastalığı nedeniyle yatalak olan kişilerin oy kullanması için evlerinde ziyaret etti.

Polis güvenliği ile gidilen evlerde engelli ve hastalar oylarını kullandı. Siyasi parti temsilcileri, emniyet görevlilerinin de bulunduğu 5 kişilik ekipten oluşan seyyar sandığın başkanlığını yapan Hakkı Akçan, "Hastalığı veya engeli nedeniyle yatağa bağımlı olan seçmenlerimize oylarını kullandırıyoruz. İlçemizdeki bulunan 5 engelli evine giderek güvenli şekilde oylarını kullanmalarını sağlayacağız" dedi.

Yaşlılığa bağlı yürüme zorluğu çeken, Kılçak Öğretmenler Sitesinde ikamet eden 79 yaşındaki Sema Ekiz, oyunu evine getirilen seyyar sandıkta kullandı. Yatalak hasta olan 79 yaşındaki Soma Ekiz da seyyar sandıkta oyunu kullandı ve uygulamadan dolayı görevlilere teşekkür etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz