Eser'e "saygısızlık" iddialarına yanıt...

Eser'e "saygısızlık" iddialarına yanıt...
2 Mart 2018 Cuma 12:10

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Ereğli Gazeteciler Derneği (EGD) Başkanı İ. Necati Günay, bir köşe yazısında derneği hedef gösteren değerlendirmelerin doğru olmadığını belirterek, kamuoyuna açıklama yaptı.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneği Başkanı 02 Mart 2018 Cuma yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi:

“Geçtiğimiz günlerde ‘bilgi eksikliğinden’ dolayı maksatsız olarak derneğimizi hedef alan bir meslektaşımızı bilgilendirmek amaçlı açıklama yapmak zorunlu hale gelmiştir.

Ereğli’de yayın hayatını sürdüren Ereğli Sahil Gazetesi imtiyaz sahibi ve mesleği mizanpaj dalında büyük emekleri olan değerli meslektaşımız Serpil Demir Kasapoğlu köşe yazısında,  ‘Bilgi Eksikliğinden’ kaynaklı, kamuoyunu yanlış aktarımda bulunmuştur.

Meslektaşımız köşe yazısında, Antalya’da vefat eden mesleki büyüğümüz duayen gazeteci Ali Suat Eser’in vefatıyla ilgili törene hiçbir gazetecinin davet edilmediğini, Eser’in dernek üyeliğinden çıkarıldığını ve dernek kurucusu olduğunu belirttiği Eser’e saygısızlık yapıldığını iddia etmiştir.

Sorup öğrenmek yerine derneğimiz karalama yoluna gitmiştir.

Öncelikle değerli büyüğümüz Ali Suat Eser için dernek binası önünde yapılan tören öncesi derneğimizde bulunan toplu mesaj sistemiyle 1 gün öncesinden saat 12.37’da tüm meslektaşlarımıza toplu mesaj çekilmiş ve törenden haberleri olmaları sağlanmıştır.

Ali Suat Eser, ilk kurulduğu günden bugüne halen derneğimizin üyesidir. Kesinlikle hiçbir zaman üyelikten düşmemiş ve düşürülmemiştir. Üye kaydında ismi halen mevcuttur.

Yine köşe yazısında belirtildiği gibi, derneğimiz son kongre sonrası alınan bir karar ile gazetecilik mesleğini bırakmış ve başka meslekler icra eden arkadaşlarımız ile yollarını ayırmıştır. Kamuoyuna yansıtma gereği duymadığımız 12 arkadaşımız gazetecilik mesleğini icra etmedikleri için üyelikten düşürülmüştür.

Ayrıca, Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneğinin kurucu başkanı Ali Suat Eser değil, Yücel Eser’dir ve yönetiminde Mehmet Öztürk, Nazan Toprak, Şükrü Görgülü, Eyüp Bektaş gibi isimler bulunmaktadır.

Meslektaşımızı bilgilendirdiğimizi umut ediyor, Kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.”

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz