FETÖ/PDY davasında karar çıktı

FETÖ/PDY davasında karar çıktı
19 Kasım 2018 Pazartesi 17:09

iha

Zonguldak'ta FETÖ/PDY davasında karar çıktı. 74 sanığın yargılandığı davada 14 sanık beraat ederken, örgütün elebaşısı Fetullah Gülen'in aralarında bulunduğu 3 sanığın dosyası ayrıldı. 5'i tutuklu sanığa 7 yıl, tutuksuz 52 sanık ise 2 ila 6 yıl arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

Zonguldak'ta aralarında FETÖ elebaşısı Fetullah Gülen'in de bulunduğu dernek yöneticileri, kamu kurum çalışanları, iş insanlarının yer aldığı 74 sanık hakkında karar verildi. "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs", "Terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet", "dini inanç ve duygularının istismarı suretiyle dolandırıcılık" ile "Türkiye Cumhuriyeti hükumetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamalarıyla haklarında dava açılan sanıklar hakkında, Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 6 gün duruşmaların ardından karar verildi. 
Duruşmada FETÖ/PDY elebaşısı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 3 sanığın dosyası dava dosyasından ayrıldı. 5 tutuklu sanık hakkında 7 yıl 6'şar ay hapis cezası verildi. Duruşmada tutuksuz yargılanan 52 sanık hakkında ise 2 yıl ila 6 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Duruşmada ise 14 sanık beraat etti. 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz