FETÖ davasında 2 tahliye

FETÖ davasında 2 tahliye
7 Ağustos 2017 Pazartesi 17:11

İHA

Zonguldak Alaplı'da FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmakla suçlanan, esnaf ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 16 sanığın yargılandığı davada 2 sanık tahliye oldu.

Edinilen bilgiye göre, Zonguldak 1'inci Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya 6'sı tutuklu 16 sanık katıldı. Mahkemede sanıkların avukatları da hazır bulundu. Sanıkların kimlik tespitinin ardından sanıklar hakkında hazırlanan iddianame okundu. Mahkeme heyeti, Kastamonu ve İzmit Kapalı Cezaevi’nden getirilen tutuklu sanıklar Ayhan Y. ve Yüksel Y.'nin tahliyesine karar verirken, tutuksuz sanıkların adli kontrol şartı kararı kaldırılarak, yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz