FETÖ soruşturmasında 7 şüpheli adliyede

FETÖ soruşturmasında 7 şüpheli adliyede
26 Nisan 2017 Çarşamba 12:43

İHA

Zonguldak'ta FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 14 şüpheliden 7'si dün adliyeye sevk edilmiş 5'i tutuklanmıştı. Soruşturmada diğer 7 şüpheli de bu gün adliyeye sevk edildi.

Zonguldak merkezli 6 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen FETÖ/PDY operasyonunda daha önce meslekten ihraç edilen 14 öğretmenden 7'si dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden 5'i tutuklanarak cezaevine gönderildi diğer 2 şüpheli de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sürdürülen soruşturma kapsamında işlemleri tamamlanan diğer 7 şüpheli de bu gün adliyeye sevk edildi.

FETÖ'nün haberleşme programı olan "Bylock"u kullandığı iddiasıyla meslekten ihraç edilen öğretmenler gözaltına alınmıştı. Osmaniye, Niğde, Isparta, Kayseri ve Ankara'da da eş zamanlı düzenlenen operasyonda 14 şüpheli gözaltına alınmıştı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz