FIRTINA UYARISI!

FIRTINA UYARISI!
3 Şubat 2018 Cumartesi 17:07

Timuçin ÖZAT

Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de güney ve güneybatı yönlerden esen rüzgarın, 3 Şubat Cumartesi akşam saatlerinden itibaren kuvvetlenerek, Pazar öğlen saatlerine kadar zaman zaman fırtınamsı seviyeye ulaşacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yayınlanan uyarı da, batı kesimlerde genellikle Lodos yönlü kuvvetli şekilde etkili olması beklenen rüzgarla ilgili şu bilgilere yer verildi:

Batı Karadeniz açıklarında, rüzgarın, 03.02.2018 Cumartesi sabah öğlen saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar günü (04 Şubat) akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Marmara'da rüzgarın, 03.02.2018 Cumartesi öğle saatlerinde güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar günü (04 Şubat) akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Kuzey Ege'de rüzgarın, 03.02.2018 Cumartesi güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazar günü (04 Şubat) akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Güney Ege'de rüzgarın Pazar günü (04.02.2018) ilk saatlerden itibaren güney yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde esmesi bekleniyor. Fırtınanın, Pazartesi günü (05 Şubat) akşam saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Oluşması Muhtemel Riskler: Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Soba ve Doğalgaz Kaynaklı Baca Gazı Zehirlenmesi - Ulaşımda Aksamalar

 

 

 
Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz