Fenomen Gözde Karadeniz Ereğli’de

Fenomen Gözde Karadeniz Ereğli’de
31 Aralık 2017 Pazar 15:30

Timuçin Özat/Yenihaber

Tasarladığı ürünleri sosyal medyada paylaşarak yüz binlerce takipçi sayısına ulaşan ve ‘fenomen’ olarak nitelendirilen “En Gözde Fikirler” sayfasının sahibi Gözde Göyük Balık, Karadeniz Ereğli’de takipçileriyle buluştu.

Haber merkezi-  Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, 30 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 13:30’da, Hakikat Kırtasiye Sanat Atölyesinde, ev  ve iş hanımları ücretsiz ‘Workshop Çalışması’nda bir araya geldi. Bayanlar tarafından yapılan sanatsal ürünlerin sergilendiği Seminer Merkezi ve atölyedeki faaliyette, bu iş konusunda Sosyal Medya Fenomeni olan Gözde Göyük Balık, takipçilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Tasarımları hakkında uygulamalı bilgi veren Göyük Balık, “En olmaz, eskiyen hatta atılması düşünülen eşyalarınızı yaratıcılığınız ile değerlendirerek mükemmel hale getirebilirsiniz. Bu çalışmalar ile gerek aksesuar amaçlı gerekse ihtiyacınızı karşılayacak ürünler elde etmek mümkün” diyerek bu işe nasıl başladığını anlattı. 

“BAYANLARDAN OLUŞAN KİTLE ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR”

Instagram ve facebook fenomeni Gözde Göyük Balık, davet üzerine İstanbul’dan Karadeniz Ereğli’ye geldi. Bayanların yoğun ilgisinden ve ortaya çıkardığı tasarımların örnek alınmasından çok memnun olduğunu ifade eden Göyük Balık, şunları kaydetti:  “Yaklaşık bir buçuk senedir facebook üzerinde kurmuş olduğum ‘En Gözde Fikirler’ grubu sayesinde 400 bin kişilik bir kadın kitlesine ulaştık. Sosyal medyadaki bu çoğunluğumuza aile olarak bakıyorum ve takipçilerimle birlikte çok güzel bir aileye sahibim. Bu kadınlar bir şekilde kendi evlerinde kendilerini geliştiriyorlar ve bunu ekmek parası haline dönüştürüyorlar. Aslında bir şeylerin sanılandan daha kolay olduğunu göstermeye çalışıyoruz. Hiç bir şey imkansız değil…Kadınlar kendilerinin- neler yapabileceklerinin farkına varıyorlar. Biz bir kadın harekatıyız ve burada da çok güzel- sevgi dolu bir kalabalıkla karşılaştım. Herkesin ayağına sağlık daha çok güzel şeyler yapacağız. Hedefimiz sosyal medyada ilk etapta bir milyon kadına ulaşmak.

Ben çalışma temposuna alışık biriyim. Çalışma hayatından eve terfi edince bir şeyler yapma gereği duydum. İlk önce kendi evimi boyamaya başladım ve aklıma fikir geldi. ‘Ben yapıyorsam niçin başka bayanlar yapmasın’  diyerek ufak tefek fikirlerle konuyu sosyal paylaşım sitesinde paylaşmaya başlayınca ilgi gördü ve bu ilgi her geçen gün arttı. Onlarda beğendiler, istediler her şey karşılıklı gelişti aslında.

Benim sponsorlarım sayesinde bu tür etkinliklerde yer almaya başladım. Bayilerle bağlantı kurmaya başladım ve bayilerimiz destek olup davet ediyorlar. Bizde davete icabet ediyoruz.   Ben her şeyin çok güzel olacağına inanıyorum çünkü kadınlar çok memnun. Ben onlara sahip olabildiğim için elimden geldiğince onlara yakışanı yapmaya çalışıyorum. Herkese iyi, mutlu, sevgi dolu yıllar diliyorum.”

“İLGİ GİDEREK ARTIYOR”

Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili bilgi veren Hakikat Kırtasiye Yöneticisi Yasin Kalkan, haftanın üç günü Yeşiltepe Cevizler mevkiindeki Sanat Atölyesinde bayanların bir araya geldiklerini söyleyerek: “Ahşap boyamayla ilgili Hakikat Kırtasiye bünyesinde Seminer Merkezimiz var.1993 yılında kurulduk. İstanbul merkezli çalışıyoruz. Tüm malzemelerimizi İstanbul’ daki merkezimizden temin edere, Karadeniz Ereğli bayisi olarak  gerek ev hanımlarına gerek çalışan bayanlara yönelik hobisel anlamda Seminer Merkezimizde faaliyetler gerçekleştiriliyor.  Salı-Cuma ve Cumartesi haftada üç gün olmak üzere bayanlar kendi düzenleri içerisinde ahşap boyama, seramik boyama, polyester  tarzında ürünlerimiz var. Çini sanatı üzerinde çalışmalarımız mevcut. iki aylık bir Seminer Merkezimiz de çalışmalar gerçekleştiriliyor.

30 SENELİK TECRÜBE...

Sosyal medya fenomeni Gözde hanım, davetimiz üzerine İstanbul’dan geldi. Gözde hanım bu işin profesörü diyebiliriz. Bu işin öğretmeni- eğitmeni olarak Şerife Saygı’ya da  bizimle beraber olduğu ve yalnız bırakmadığı için çok teşekkür ediyorum. Kendisi daha önce Halk Eğitim Merkezinde öğretmenlik yapmış ve 30 yıla yakın tecrübesi olan, birçok firmalardan birincilik ödülü alan ve yarışmalara katılıp ta adını duyuran bir kişi ondan dolayı çok şanslıyız. Verdiği destekten dolayı Şerife hoca ve ekibine özellikle teşekkür ediyorum.

Seminer Merkezi olarak iki aylık kadar çok yeniyiz ancak altyapı sanat geçmişi olarak 18 yıllık tecrübeye sahibiz. Her isteyen bayana kapımız açık. Ev ya da iş hanımları hobi olarak bu işi yapıyor. Çarşıdaki Hakikat  kırtasiyeye başvurabilirler. Eğitmen ile iletişime geçebilirler” dedi.

Yorumlar
  • Yasemin
    31 Aralık 2017 Pazar 15:51

    AYY KAÇIRDIM İKİ GÜN SOSYAL MEDYAYI TAKİP ETMEDİM BÖYLE OLDU

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz