GÖNÜLLÜ POLİKLİNİK HİZMETİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU

GÖNÜLLÜ POLİKLİNİK HİZMETİ TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLDU
3 Haziran 2017 Cumartesi 15:57

İHA

Zonguldak'ın Alaplı İlçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, ramazanda oruçlu oldukları için mesai saatlerinde hastaneye başvurmayan hastalara yönelik iftardan sonra gönüllü poliklinik hizmetini bu yılda sürdürüyor.

Başlattığı uygulama ile geçen yıl Ramazan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından farklı meslek guruplarına yönelik verilen külliyedeki iftar programına davet edilen Özlucan’ın başlattığı uygulama Türkiye’ye örnek oldu.

Alaplı’da Ramazan ayı boyunca özellikle akşam saatlerinde acil servisteki yoğunluğun önüne geçmek, hastalara daha hızlı müdahale edebilmek, vatandaşların oruçluyken tahlil ilaç yazdırma, muayene olma zorunluluğunu da ortadan kaldırılması için geçen yıl örnek bir çalışmaya imza atan Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Genel Cerrah Uzmanı Ozan Özlücan, hastalara iftardan sonra gönüllü poliklinik hizmetine bu yılda devam ediyor.

Geçen yıl başlattığı örnek uygulama ile ülke gündemine düşen ve geçen yıl Ramazan ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından farklı meslek guruplarına yönelik verdiği külliyedeki iftar programına davet edilen Özlucan’ın başlattığı uygulama Türkiye’ye örnek oldu.
Ramazan süresince gönüllü olarak iftardan sonra poliklinik hizmeti verdiğini ifade eden Özlücan, şöyle konuştu:

"Başhekim olarak geçen yıl ramazan ayı boyunca gündüzleri hastanemize muayene olmaya gelemeyen hastalarımız için iftardan sonra poliklinik hizmeti başlatmıştım. Uygulamaya başladıktan sonra acil servisteki yoğunlukta azaldı. Ramazan ayı boyunca geçen yıl yaklaşık 550 hastaya poliklinik hizmeti verdik. Gönüllü olarak verdiğimiz hizmetten dolayı çok mutluyum. Gönüllü poliklinik hizmetine bu yılda Ramazan ayında devam ediyorum. Bundan sonraki yıllarda ramazan ayında bu uygulamaya devam edeceğim. Ayrıca gönüllü doktor arkadaşlarımında bu uygulamayı kendi hastanelerinde yapmalarını isterim."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz