GÖRDÜĞÜ RÜYA HAYATINI DEĞİŞTİRDİ

GÖRDÜĞÜ RÜYA HAYATINI DEĞİŞTİRDİ
14 Nisan 2017 Cuma 16:34

Timuçin ÖZAT / Fedai KAÇAR Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Yaşam Eğitimi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Filiz Kocabıyık’ın kitabının tanıtımı da yapıldı.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli ilçesinde, 14 Nisan Cuma günü saat 14:00’da Yaşam Eğitimi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılış töreni ve aynı zamanda dernek başkanı olan Filiz Kocabıyık’ın yazdığı “Yüreklere dokunmak gerekir sonsuza dek” isimli kibatın tanıtımı gerçekleştirildi.

Gördüğü bir rüya ile hayatının değiştiğini belirten derneği yönetim kurulu başkanı ve yazar Filiz Kocabıyık şunları kaydetti:

“Hayat bir yolculuktur. Şems-i Tebrizi’nin söylediği gibi yolun biteceği yeri bilmesekte sapaklar yolcuya aittir.

Bu yaşam yolculuğunda 40 yaşıma kadar ben olamadım. Bir hayat yaşamıştım ve çevremdekilerin bildiği gibi tekstil ve danışmanlık konusunda ilerlemek için çok gayret göstermiştim. Fakat bir türlü başarılı olamıyordum. İflas etmiştim. Benim için değerli olan herşeyi kaybetmiştim. Yaşama sevgimi yitirip çaresizlik içinde kendimi dünyaya kapatmış, insanlara küsmüştüm. Uyanamama (Narkolepsi) hastalığına ve ağır depresyone girmiştim. Dünya ile tek bağlantım rüyalarım olmuştu. Gördüğüm bir rüya dönüm noktası oldu. İşte burası, kaderimizi çabalarımıza bağlı kıldık ayetiyle bana yeni bir hayat sundu. Kendimi sadece ben iyileştirebilirdim. Kendisine faydası olmayanın hiç kimseye faydası olmayacağını öğrendim. Nasıl mı iyileştirdim. Bu kısmına girmeyelim çünkü kitabımda detaylı olarak bunu anlattım…

İşte bu süreç beni yaşam koçu, kişisel gelişim uzmanı ve yazar yaptı. Kendimi iyileştirmek ve bilinçaltı temizliği için arartırma yaparken bir video beni çok etkilemişti. Kızdığım insan ve olayları affetmem gerekiyordu. İki yıllık bir zamanın ardından bana kendimi affetmeyi öğreten koçluk eğitimlerine kadar devam ettim.

Yaşam koçluğu, NLP, Hipno-terapi ile devam eden kişisel gelişim eğitimlerini aldıkça, eşsiz bir dahi olduğumu keşfediyordum. Sınırsız bir hafızaya, değişimi istedikçe güzelleşen bir hayata kapılarımı açmıştım. Öğrendiğim her yeni adım adeta hiç bir şey bilmediğimi öğretiyordu. Aslında 40 yaşına kadar ben olmadan öğretilmiş öğretilerle yaşamıştım. Şimdi ben olmuştum. Adeta küllerimden yeniden doğmuştum.

Ben ve insan kimdi? Kadın değil, anne değil, evlat değil… İnsan olmak neydi? Halife kimdi? Neden bir Halife yaratacağım demişti? Yaradan! Haftada 2-3 kitap okuyordum. Sürekli seans- araştırma halindeydim. Bu yolların, bu keşiflerin hayatımda etkili olanlarını hayatıma geçirmiştim. İşte bu yolculuk sadece benim yüreğime dokunanlar olarak kalmamalıydı ve bunun için yüreklere dokunmak gerekti. Bende gerekeni yaptım ve yapmayada devam edeceğim… Ruhun sonsuz dek yaşaması için…”    

ÇIRAK, DERNEĞİN AMACINI ANLATTI

Yaşam Eğitimi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu başkan yardımcısı Özlem Çırak yaptığı konuşmada: “Amacımız sivil toplum kuruluşlarının yaşam eğitiminde etkili olabilmesi niyeti ve umuduyla çıktığımız bu yolda sizlerle birlikte sesimizi duyurup, ihtiyaç duyan ve yanımızda olmak isteyen topluluklara ulaşmaktır.

Derneğimizle birlikte toplu yaşam konusunda eğitici ve destekleyici olabilmesi için gönülbirliğiyle bu yola ilk adımı attık.

Derneğimizin amacı, toplumu oluşturan aile ve bireylerden başlayarak; kişisel gelişim, psikoloji, etkili iletişim, içsel barışma, hayata pozitif bakma, kurum ve kuruluşlarda başarılı olabilme, barış ve uyum içerisinde yaşayabilmek için bir adımda Yaşam Eğitimi Derneği ekibinin katkılarıyla gelebilmesi misyonumuzdur” dedi.  

Açılışta, dernek başkanı Filiz Kocabıyık, başkan yardımcısı Özlem Çırak ve piskolog ve aile danışmanı Tülin Ceylan’ın aileleri, arkadaşları ve basın mensupları yer aldı.

Konuşmaların ardından Filiz Kocabıyık, konuklar için kitabını imzaladı.  

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz