GÖZLEM: KDZ. EREĞLİ’DEKİ ÖLÜM TUZAĞI CADDELER…

GÖZLEM: KDZ. EREĞLİ’DEKİ ÖLÜM TUZAĞI CADDELER…
19 Kasım 2017 Pazar 17:58

Yazırın Kaleminden...

Sayın Kaymakamım, Karadeniz Ereğli’nin kamuoyunda “Ölüm Yolu” olarak nitelendirilen gerek Kepez yolu, Şehit Ömer Halisdemir caddelerine acil çözüm üretilmesi lazım! Nerdeyse her ay ölümlü kazalar olmakta. Yaralanmalı veya maddi hasarlı kazaların sayısı ise çok daha fazla.

Bu ölümlü kazaların yüzde doksanı süratli araç geçişlerinden kaynaklanıyor. Bu yollarda radar hız kontrolü ivmedikle hayata geçirilmelidir. Hatta Bozhane sahil yolu dahi radar uygulaması yapılması lazım. Sürücülerimizin yüzde sekseni direksiyon şoförü bile değil!  Verilen eğitimler Afrika ülkeleri seviyesinde. Yaya yolunda durulması gerektiğini mecbur olduklarını bilmeyen büyük bir kitle var. Yaya yolunda durup yaya yol verdiğimiz zaman arkadaki sürücünün sinirlenmesi hep yaşadığımız günlük olaylar. Sayın Kaymakamım, Karadeniz Ereğli’mizdeki toplu taşıma araçları yaya yollarına hiç riayet etmeyen şoförlerle dolu ne yazık ki. halk otobüsü yaya geçidine riayet etmediği iki defasında bir hafta trafikten men cezası verilirse iyi ders ve örnek olur. Bu bahsi geçen caddelerde bir radar aracı görev yaparsa daha önceden olduğu gibi bu kazalar asgari düzeyde halledilir !!!  

Belediye pazar yerinin önünde kavşak düzenlemesi yapıyor Allah aşkına. Nasıl teknik adamlara teslim olumsuz hepsi bir birinden maharetli. Kavşak yapmışlar tır dönmez trafik kilitlenir. Sayın kaymakamımızın mahalle toplantıları başkanın toplantılarına on basar. Nedeni kaymakamımızın toplantıları halka hizmete dayalı belediyenin ki ise menfaate dayalı!!!  Bu Ereğli halkı şunu anlamakta çok zorlanıyor:  Bu AK Parti yönetimi genel merkezdeki siyasetçiler bu Eregli’ye iki tane müfettiş gönderip halka sorsalar belediye başkanı ve yönetiminden memnun musunuz diye alacakları cevapları biz buradan yazmaya terbiyemiz müsait değil.

Bu yönetime ivmedikle gerekli önlemler alınmazsa bir daha seçimlerde ak parti sıfır çekeceği yüzde yüzdür... Bu belediye başkanı ekibi sayın cumhurbaşkanımız gelecek seçimde başarılı olmasın diye büyük gayret gösterdikleri her hal çalışmalarıyla ortadadır…  

Sayın CUMHURBASKANIMIZIN üstün gayretleriyle gece gündüz mücadelesine bu tür yönetimlerin tersi ve menfaatlere dayalı yönetim sergilemeleri vatandaşı ve bizleri derinden yaralamaktadır.  

Hoşça ve dostça kalın...

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz