GELİRİN TAMAMI ONLARA VERİLECEK...

GELİRİN TAMAMI ONLARA VERİLECEK...
13 Mart 2018 Salı 16:35

Timuçin ÖZAT

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) tarafından öğrenciler yararına düzenlenen kermes yoğun ilgi gördü.

Haber merkezi - Atatürkçü Düşünce Derneği Karadeniz Ereğli şubesince, 12 Mart pazartesi ilçe merkezinde İnönü Parkında yer alan Gençler-Yaşlılar Evi’nde açılışı yapılan kermesin, 14 Mart Çarşamba akşam saatlerine kadar süreceği belirtildi.

Çeşitli yiyecek ve içecekler ile hediyelik eşyaların satışa sunulduğu kermesin büyük ilgi gördüğünü anlatan ADD Karadeniz Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Arslan, dernek olarak 25 üniversite öğrencisine burs verildiğini ifade etti.  

Burs teminlerinde bazen sıkıntı yaşandığını anlatan Arslan; “Kermesimizde üzerlerinde Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün rölyefi ve imzası bulunan tişört, şapka, kaşkol, atkılar, kravat ve rozet gibi hediyelik eşyaları satışa sunuyoruz. Bunun yanı sıra, üyelerimizin evlerinde yaptıkları etli plaj, tatlı ve tuzlu kurabiye, kek, pasta çeşitleri ile ev yapımı makarna tarhana, çilek ve kayısı reçelleri ile erik kompostosu da kermesimizde bulunuyor.

Şu ana kadar vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz. Kermesimiz 14 Mart mesai bitimine kadar açık olacak. Gelirin tamamı öğrencilere burs olarak aktarılacak. Burs ödemeleri konusunda bazı aylar ödeme güçlükleri yaşanıyordu” dedi.

Bu arada, kermeste, şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi içinde imza toplandığı gözlemlendi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz