GENÇLERİ SPORA BÖYLE Mİ TEŞVİK EDECEKSİNİZ?

GENÇLERİ SPORA BÖYLE Mİ TEŞVİK EDECEKSİNİZ?
3 Temmuz 2017 Pazartesi 17:39

Yenihaber

Karadeniz Ereğli ilçesinde, 23 yıldır faaliyet gösteren Yelken İhtisas Kulübü, alanında çeşitli branşlarda eğitimler veriyor. Ancak özellikle son zamanlarda gazetemize gelen bazı ihbarlar üzerine konuyu araştırarak ele alma gereği duyduk.

Haber merkezi - Karadeniz Ereğli Yelken İhtisas Kulübü, 1994 yılında yelkenci olan iş adamı Tayfun Arık önderliğinde ve kurucu üyelerin destekleri ile kurulmuştu. O tarihten günümüzde faaliyet gösteren Yelken İhtisas Kulübü, özellikle yaz dönemlerinde çeşitli yaş sınırlarında öğrencilere eğitimler veriyor. Ancak yine de bu sosyal ve sportif kulübün kapılarının bilindiğinin aksine halka tamamen açık olduğunu söyleyemiyoruz.

İl ve ilçe spor ilçe müdürlükleri özellikle yaz okullarında gençleri spora yöneltmek için duyurular gerçekleştiriyor. Bu durum Yelken İhtisas Kulübü içinde geçerli olsa da bazı ziyaretçiler tarafından kapılarda büyük harflerle yazılar emir kipi yazıları pek hoş karşılanmıyor. Gazetemizin whatsApp ihbar hattı üzerinden birkaç okuyucumuz tarafından yapılan ihbarda, kulübe herkesin giremediği, girmek isteyenlerde üyelik şartı arandığı belirtildi.

Orhanlar mahallesi sahil bandından Polisevinin hemen yanında yer alan Ereğli Yelken İhtisas Kulübünün kapısına gittiğinizde 2 giriş tarafında da “SPORCU ve ÜYE OLMAYAN GİREMEZ” yazısı direk göze çarpıyor. Kulübün lokalinin yanı sıra dış kısmının bölümlerine de girilemiyor.  

Bölgede ikamet eden vatandaşlar önceden böyle bir durumun olmadığını en azından lokale üye olmayan kişilerin giremediğini ancak dış kısmına giriş kısıtlamasının olmadığını ifade ettiler. O halde bu işe meraklı olan çocuk ve gençlerimizin Yelken İhtisas Kulübüne girip, gezmeleri üyelik ve sporcu şartı ile kısıtlanmış olmuyor mu? Yanındaki polisevinde ise böyle bir kısıtlama yok. Polislerin dışında vatandaşlarda lokale girebiliyor. Çeşitli günlerdeki etkinliklerde de polisevinin kapıları açık oluyor.

Kulübün 2 giriş kısmında büyük puntalarla yazılan “SPORCU ve ÜYE OLMAYAN GİREMEZ”  yazısı bu kulübe hiç yakışmıyor. Aksine kulübün girişinde spora teşvik edici bir slogan ya da yazılar olması daha teşvik edici ve hoş olurdu. Cüzzi miktarlar karşısında eğitimler veren ve üyelik alan Ereğli Yelken İhtisas Kulübü’nün deniz kıyısında bulunan ön cephesinde yıllar önce bu şekilde bir yazı ve demir kapılar bulunmadığı da bölgedeki vatandaşlar tarafından belirtildi.

Vatandaşlardan Haydar Kayra, “Bu mahallede ikamet ediyorum. Yaz mevsiminde Yelken İhtisas Kulübünün bahçesi bazı günler ve akşamlar dolu oluyor. Meğer orada olan kişiler üye ve yetkilileriymiş. Gençler, çocuklar önce bir görsün, görelim ancak üyelik şartı aranıyor. İçeri adım dahi atamıyoruz. Sahilin bu bölümü kulübe ait. Giriş kısımlarında ki giremez yazısı ile adeta askeri bölgeyi andırır gibi. Zaten demir kapılar kapalı bu şekilde belirtmeye gerek varmıydı emin değilim. Aslında halka açık olsa daha iyi olurdu. İlla sporcu ve üyelik şartı aranınca giremiyoruz. Yıllardır bu mahalledeyim ama daha o ön kısma girmedim bile çünkü ne sporcuyum ne de üyeyim” şeklinde konuştu.

Öte yandan habere konu olan kurum ve kişilerin cevap hakları olduğunu belirterek, açıklama yaptıkları takdirde gazetemiz ve eregliyenihaber.com haber portalımızda yayınlayacağımızı hatırlatırız.

Yorumlar
  • Mustafa
    8 Temmuz 2017 Cumartesi 14:12

    ŞİMDİYE KADAR BÖYLE BİR SORUN OLMADI ANCAK GİRMEYE ÇALIŞIP ENGEL OLUNULURSA TAMAM AMA BİRAZ TUHAF OLMUŞ HABER YANİ BENDE BİR SORUN OLDU SANDIM FAKAT SONUNA KADAR DA OKUDUM

  • Erdinç Ersoy
    7 Temmuz 2017 Cuma 22:48

    Beni içeri almadılar diye kimse ağlamasın.Buyursun gelsinler.Denizci ve yelkenciler ile tanışıp,konuşsunlar.gülsünler... Hem o alan bilmeyenler için tehlikeli.yosuna basabilir,bumba çarpabilir,fin batabilir,ırgat teli var,hem orada kndine özgü bir trafik var...umarım anlaşılmıştır.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz