GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARINI TÖRENLE ALDILAR…

GİRİŞİMCİLİK SERTİFİKALARINI TÖRENLE ALDILAR…
7 Ocak 2018 Pazar 16:03

YENİHABER

Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından düzenlenen ‘KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ni başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesinde, “KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri”ni tamamlayan kursiyerlere sertifikalarının verildiği bildirildi. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası’ndan (TSO) yapılan yazılı açıklamaya göre, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) işbirliği ile Ereğli TSO’da düzenlenen semineri başarıyla tamamlayan 60 kursiyere sertifikiları törenle verildi. Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, TSO’da düzenlenen törende yaptığı konuşmada,  girişimci olmanın, cesaret istediğinin görüldüğünü belirtti.

HERKES BU ALANA GİREMİYOR! Madenoğlu, bu vesileyle girişimcilik eğitimini tamamlayanları tebrik ederek, şunları kaydetti: “Sizler bu süreçten sonra işinizi kuracaksınız ve çalıştığınız takdirde de güzel kazançlar elde ederek, hem kendinize hem çevrenize hem de memleketinize faydalı bir bireyler olacaksınız.  Türkiye’de iyi girişimci örneklerimiz var. Sıfırdan başlayarak başarı elde etmiş ve bugün sayılı işadamları arasına girmiş bir sürü girişimcimiz var. Ereğli’de Erdemir’in ve kömürün olması insanlarımızı daha çok bu alanlarda işe girmeye yöneltmiş. İlçemizdeki nüfusumuzun neredeyse yüzde 60-70’i buralardan emekli olmuş. Dolayısıyla bu iki iş alanı bizim teşebbüs gücümüzü bir bakıma zayıflatmış. Girişimci olmak görüyoruz ki cesaret istiyor, herkes bu alana giremiyor. Sizleri ben bu işe talip olduğunuz için kutluyorum. Önünüz açık, çok rahatlıkla bu alanlarda başarıyı yakalayabilirsiniz. Odamıza da teşekkür ediyorum bu tür aktivitelere ev sahipliği yaptığı için.”

YALÇIN: SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”Ereğli TSO Başkanı Sertan Yalçın da, merhum TSO Onursal Başkanı Yaşar tetiker ile birlikte görev yaptıkları sürede girişimcilik eğitimlerine önem verdiklerini hatırlatarak, şöyle dedi: “Girişimciliğin özendirilmesine yönelik verdiğimiz eğitimler, bilgilendirme toplantıları, konferanslar sayesinde girişimci ve girişimci adaylarımız; gelişen teknoloji ve gelişen sektörlerle ilgili kendilerini geliştirme fırsatı yakalamışlardır. Gerçekleştirdiğimiz 11 girişimcilik eğitimine katılan 480 girişimci adayından 60’ı işletmelerini kurmuş, bir kısmı da işletmelerini kurmak üzeredir. Bugün de, mezun olan girişimcilerimizi tebrik ediyorum. Girişimcilerimiz için üzerimize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum.Ülkemize, bölgemize ve ilçemize katma değer sağlayacak, istihdam yaratacak projelerinizi de sabırsızlıkla bekliyorum.” KOSGEB Zonguldak Müdürü Güven Aktaş ise bu tür girişimlerin ekonominin kalkınmasına yardımcı olacağına inandığını, kursiyerlerin almayı hak ettikleri sertifikaların başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulmasına vesile olmasını temenni etti. Ereğli TSO Başkan Yardımcıları Mehmet Çivici, Abdulkadir Çınar, BAKKA Temsilcisi Hakkı Toplu’nun da bulunduğu törende, girişimcilerin sertifikalarının verilmesinin ardından hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz