GİTTİĞİ HER YERDE İSTİHDAM VE EKONOMİYE DESTEK VERİYOR

GİTTİĞİ HER YERDE İSTİHDAM VE EKONOMİYE DESTEK VERİYOR
9 Temmuz 2018 Pazartesi 23:41

HASAN HAŞIL

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Erçal Fındık Sahibi ve Erçallar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Erçal, hem doğup büyüdüğü ilçeye ve il’e ekonomik ve istihdam konusunda destek sağlarken, İstanbul, Alaplı, Ordu, Samsun, Ankara'da yaptığı yatırımları gittiği o bölgelerin, ilçelerin ve ülkenin istihdamına ve ekonomisine çok büyük kazançlar sağlıyor.

Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Erçal Fındık Sahibi ve Erçallar A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Erçal, ülkesi ve vatanı için, eğitim, istihdam ve yatırım konularında tam bir hizmet sevdalısı, mütevazi kişiliği ile gittiği her yerde dikkatleri üzerine çeken Erçal; sadece kendi doğup büyüdüğü il ve ilçeye değil; yatırım yaptığı yerlerde de istihdam ve ekonomiye çok büyük girdi sağlıyor.

ALAPLI’DA MEVCUT FABRİKAMIZA EK OLARAK YATIRIMLAR YAPACAĞIZ

10 yıldır kurumsal bir şirket olarak İstanbul, Alaplı, Ordu, Samsun, Ankara'da fındık ve otomotiv sektöründe ciddi yatırımlar yaparak her gün büyüyen Erçallar A.Ş olarak gittikleri her yerde bir anlamda ‘Nereye gidersek oralıyız’ anlayışı içinde istihdama ve ekonomiye destek olmak için çalıştıklarını belirten İsmet Erçal, Alaplı’da mevcut fındık fabrikasının yanında depolama tesisi ve yeni yatırımlar yapmayı amaçladıklarını belirterek, “Alaplı’mızda 3 bin tonluk fındık soğuk hava depolama ile fındık fabrikamızı büyütmeyi planlıyoruz. Alaplı teşvikli bir bölge olmadığı için yatırımcının gelmesi noktasında sıkıntılar yaşanıyor. Bir firma ile 20 milyonluk yatırım yapmak istedik. Yer gösterin yapalım dedik ama yer bulamadık. Yatırım başka bir bölgeye kaçtı. Sermaye canlı balığa benzer, yakaladığınız tavaya koyarak pişirebilirsiniz ve o  an kazanırsınız balık kaçtıktan sonra yakalamanız zordur.

ERÇALLAR KÜLTÜR MERKEZİ 14 YILDIR ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR

Erçallar olarak 2004 yılında Kumru’ya kazandırdıkları ve ilk kültür merkezi olan Erçallar Kültür Merkezinde maddi durumu iyi olmayan vatandaşlar başta olmak üzere, resmi kurumların yaptığı programlar ve sosyal programlardan her hangi bir ücret alınmayarak ilçeye hizmet verdiklerini belirten Erçal,"İlçemizde sosyal aktivite, konferans, tiyatro, düğün, sanat gibi programlar yıllarca yer olmayışından dolayı zor şartlarda yapıldı. Erçallar olarak 2004 yılında Ordu’nun ilk kültür merkezini Kumru’ya kazandırdık. Buradan kazanç elde etme niyetimiz olmadı. Kültür merkezimiz konferans, tiyatro, okul organizasyonları, kültürel programlardan ücret almıyoruz. Şehit ve gazi aileleri ile ekonomik durumu iyi olmayan ailelerimizin de düğün organizasyonlarını gerçekleştirerek ücret almıyoruz. Buranın açılış amacı ilçemize, ilimize hizmet etmesidir. Bundan sonrada ücretsiz olarak hizmetini sürdürecektir" dedi.

ERÇALLAR'DAN KUMRU'YA MODERN LİSE

Erçallar  A.Ş olarak , "Eğitime Yüzde 100 Destek" kampanyası çerçevesinde kumru ilçesine modern bir lise binası kazandırdıklarını belirten Erçal, Kumru'da doğup büyüyen ve kazancını bu ilçeden sağlayan bir aile olarak ilçeye vefa borçlarının ödemek için hizmet verdiklerini belirterek "Bugünlere çok çalışarak, çok emek vererek geldik. Çok amaçlı salonundan asansörüne kadar örnek sayılabilecek bir okulu inşa ettik. Bin 642 metrekare kapalı, 6 bin metrekare açık alandan oluşan 600 öğrenci kapasiteli lisemizin 10 dersliği ve 2 atölyesi bulunuyor. 1.5 milyon YTL'ye mal ettiğimiz bu modern binayı genç neslimize hediye ettik” dedi.

 

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz