GRUP YOLUNUN HALİ İÇLER ACISI!

GRUP YOLUNUN HALİ İÇLER ACISI!
4 Haziran 2017 Pazar 19:34

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber

Karadeniz Ereğli ve Alaplı’ya bağlı olan köy, mahalle ve belde olmak üzere 9 yeri birbirine bağlayan grup yolu, ağır geçen kış sezonunun ardından delik-deşik oldu. Öğrenci servislerininde işlediği yolun kilometrelerce bölümündeki derin delikler sürücüleri çileden çıkartıyor.

Haber merkeziZonguldak’ın Karadeniz Ereğli ve Alaplı ilçelerinin bazı köy yollarında yolculuk yapmak dramatik sonuçlara neden oluyor. Adeta köstebek yuvasını andıran ve su ile dolu olan köy yollarında araçlarının zarar gördüğünü ve kaza tehlikesi atlattıklarını ifade eden vatandaşlar gazetemize konuyla ilgili ihbarda bulundular.

 Köy, köylerin bazı mahalleleri ve 1 belde olmak üzere 9 yerin bağlantısını sağlayan, ayrıca bu yerleri Ereğli ve Alaplı ilçelerine bağlayan ve “Grup Yolu” olarak nitelendirilen köy yollarında, su ile dolu çukurlara olta atarak fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde paylaşan Mehmet Kurtal, “Yetkililerin dikkatini çekmek için bu yönteme başvurdum. Belki işe yarar. Yolların durumu vahim” dedi.

VATANDAŞ, MİLLETVEKİLİ ve YEREL YÖNETİCİLERE SESLENDİ

Ereğli’ye bağlı Akköy köyü İbrahimci mahallesinde ikamet ettiğini söyleyen Kurtal: “ Dokuz köyü birbirine bağlayan Dere boyu yolu, Akköy, Karakovuz, Çömlek, Karagöl, Kirazağı, Pekmezci, Fındıklı, İbrahimci mahalle ve köyleri ile Gümeli beldesini bağlantı hattı olan grup yolunun 7 kilometrelik kısmı harap olmuş durumda. Bu yol, köylerin birbirleri arasındaki bağlantının yanı sıra Ereğli ve Alaplı ilçelerininde bağlantı yoludur. Bu yolda Ormanlı ilköğretim okuluna öğrenci servisi de çalışıyor. Başta sayın bölge milletvekillerimiz, kaymakam, belediye başkanı olmak üzere diğer yetkililerimize sesleniyorum: Allah rızası için bu yola bir çare bulunsun. 900 haneye hitaben devletimize verdiğimiz vergilerin karşılığını almak istiyoruz. Yoldan yavaş gitmemize rağmen araçlar sarsılıyor, bilmeyenler için tehlikeli anlar yaşanıyor. Birde acil bir şey olsa yine çok yavaş gitmek zorunda kalıyoruz. Yetkililerimizden konuyla ilgili destek bekleyerek, saygılarımı sunuyorum”şeklinde konuştu.          

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz