GÜLÜÇ’TEKİ SORU İŞARETLERİ O KADAR ÇOK Kİ…

GÜLÜÇ’TEKİ SORU İŞARETLERİ O KADAR ÇOK Kİ…
27 Kasım 2018 Salı 19:00

Yenihaber

Karadeniz Ereğli’nin Gülüç Beldesi Belediye Başkanı M. Gökhan Demirtaş’ın iddialara göre, 4 yıllık hizmetleri bazı çevreler tarafından tartışma konusu olurken, Gülüç Belediyesinin de milyonlarca liralık borç içinde olduğu öne sürülüyor. Ayrıca, Başkan Demirtaş’ın alt yapısı oluşturulmadan yaptığı çalışmalar, “Göz boyama” olarak nitelendiriliyor.

Gazete olarak yaptığımız araştırmalar çerçevesinde, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş’ın kamuoyu önünde yanıtlamasını istediğimiz iddiaları şu şekilde sıralıyoruz:

 • Karayollarının 18. maddesinde yola olan mesafenin 50 metre olması şart koşulmasına rağmen nasıl oldu da, 45 yıllık 7 hanenin olduğu yeri mahalle yapıp, Karayollarına çıkış verdi?

 

 • Gülüç girişindeki, Büyük Anadolu Otelin yanındaki Erdemir girişine kadar olan yerdeki çevre düzenleme hangi ihale Kanunu esas alınarak ihale edildi? Eğer ki, belediye ihalesiz kendi imkanlarıyla yaptıysa hangi alım şartnamesine göre hammaddesi satın alındı?   

 

 • Belediye Fen İşleri şantiyesindeki imalat yeri belediyeye mi ait yoksa şahsa mı kiralandı? Kiralandıysa hangi şartlarda kiralandı?

 

 • İddiaya göre, belediyeyi maaş veremez duruma getirmek başarılı başkanlık mı ?

 

 • Başarılı başkanlık az borçla aldığı belediyeyi maaş-ikramiye veremez hale getirmek mi?

 

 • Kamuoyundan bazı kesimler, AK Parti yetkililerine çağrıda bulunarak, ‘Adayınız Sayın Cumhurbaşkanının önüne gittiğinde iddia edilenleri ve kamuoyuna açıklanması beklenen başarılarını mı sıralayacaksınız ?’ denilerek parti yetkililerine de çağrıda bulunuluyor.

 

 • Çengel Burnu’nda 1. ve 2. Blok’a gittiği öğrenilen İmar Yolu niçin ve nasıl kaldırıldı?

 

 • 2B arazileri kim yada kimlere kazanç sağladı. Başkan Demirtaş’ın 2B arazilerini üzerine aldığı daha önce iddia edilmiş ve basında yer almıştı. Konuyla ilgili Demirtaş’ın belgeleri ile açıklamada bulunması bekleniyor.
 • Yönetmeliğe aykırı olduğu öne sürülen ve karayolunun hemen yanında olan belde merkezinde, sahil bulvarında çocuk parkı tehlikeli olunduğu bilinmesine rağmen niçin oraya yapıldı? Hatırlanacağı üzere aynı mevkide çocuk parkına sadece onlarca metre uzaklıkta maddi hasarlı ve yaralanmalı trafik kazaları geçtiğimiz aylarda yaşanmıştı.

 

  • Demirtaş’ın 4 yıl önceki belediye başkanlığı adaylığındaki mal varlığı ile  şu andaki mal varlığını  açıklamasını bekliyoruz?

 

DERE ISLAH EDİLMEDEN SAHİL YOLU YAPILDI AMA…

Belde merkezinde beton olan, yerlerin üzerine parke taşları döşettiren Başkan Demirtaş’ın dere ıslah edilmeden sahil boyunu yaptırması da kamuoyunda bazı çevreler tarafından“Göz boyama” olarak nitelendiriliyor.

Gökhan Demirtaş’ın başkanlık maaşı 8 buçuk bin liradır.

Bu arada, gazete olarak yapılan çalışmaları da takip ettiğimizi, bunlara karşı olmadığımızı, ancak kamuoyunda yayılan ve yanıtlanması istenilen iddialara yer vermemiz gerektiği için bu haberi yaptığımızı hatırlatıyoruz.  Haberde, iddia edilen kurum ve kişilerin yanıt hakları olduğunu, açıklama yaptıkları takdirde gazetemiz ve haber portalımızda yer vereceğimizin altını çiziyoruz.

Bir hafta sonra Sayın Başkan Demirtaş'ın başarılarını kaleme almaya devam edeceğiz... 

Yorumlar
 • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz