GÜNAY, BİR KEZ DAHA...

GÜNAY, BİR KEZ DAHA...
13 Mayıs 2017 Cumartesi 23:32

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli Gazeteciler Derneğinin (EGD) 12. olağan kongresinde İ. Necati Günay ve yönetimi güven tazeledi.

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Ereğli Gazeteciler Derneği, olağan genel kurulunu 13 Mayıs 2017 Cumartesi gerçekleştirdi.

İlçe müftülüğü toplantı salonunda saat 13:00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan genel kurulda, faaliyet raporları okunarak, başkan adayları Necati Günay ve Altan Akçakese konuşma yaptı. Altan Akçakese divan başkanlığına dernekten atılan 5 gazetecinin geri alınması için önerge sunarak açık oylama yapılmasını talep etti. Önerge divan tarafından alınsa da kabul edilmedi. Zaman zaman seslerin yükselerek kısa süreli gergin anların yaşandığı kongreye, Ereğli’nin yanı sıra, Alaplı, Çaycuma ve Zonguldak’tan da derneğe üye gazetecilerin katıldı.

Mevcut başkan Necati Günay ve gazeteci Altan Akçakese’nin aday olduğu kongrede ipi göğüsleyen Necati Günay oldu. Günay ve yönetimi (beyaz liste) güven tazeleyerek, 45 oy aldı. Akçakese listesi (sarı liste) 20 oyda kaldı. 1 Oyun geçersiz sayıldığı kongrede, toplam 66 kişi oy kullandı. 17 kişinin ise, oy kullanmaya gelmediği kaydedildi.

Kongre saat 16.30’da oyların sayılmasının ardından çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi. Günay ve ekibi tebrikleri kabul etti. Altan Akçakese’de Necati Günay ve ekibini kutlayarak centilmenlik örneği sergilemiştir.

Bu arada, akşam saatlerinde Alaplı ilçesine giden EGD yönetim kurulu ve bazı basın mensupları kongrenin yorgunluğu ve stresini kutlama yaparak attılar.

YÖNETİM KURULU ASİL

Başkan: Necati GÜNAY, Sina ÇILADIR (küçük), Recep AKKAYA, Yasin ÖREN, Timuçin ÖZAT, Gönül ÜNLÜ, Funda SEZER, Metin MUDANYA, Fahri ÖZDEMİR

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz