Gazetecilerden anlamlı yardım

Gazetecilerden anlamlı yardım
7 Aralık 2017 Perşembe 15:50

iha

Zonguldak'ta başkanlığını Çiğdem Şekerci’nin, başkan yardımcılığını Alev Uzunbaş’ın yürüttüğü Zonguldak Gazeteciler ve Yazarlar Derneği üyesi gazeteciler kendi olanakları Ereğli ilçesine bağlı Danışmentli köyünde yaşayan kendisi de engelli olan ikisi engelli 3 çocuk annesine odun-kömür-eşya-gıda-hijyen ve kılık kıyafet yardımında bulundular.

Ereğli’nin Danışmentli köyünde harabe bir evde eşyasız, gıdasız ve bakımsız bir şekilde yaşamlarını sürdürmeye çalışan 3 çocuk annesinin hiçbir yerden geliri olmadığını öğrenen ZGYD üyesi gazeteciler harekete geçerek aileye odun kömür yardımında bulunma kararı aldılar. Gazetecilerin bu örnek davranışı üzerine hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları tarafından aileye gıda-temizlik malzemesi, mutfak seti, kanepe, yatak, nevresim seti vererek katkıda bulunuldu. Yapılan yardımların Zonguldak’tan Ereğli’nin Danışmentli köyüne ulaştırılması adına ulaşımı da Kozlu Belediye Başkanı Kerim Yılmaz üstlendi.
Yardımların birebir teslim edilmesi sırasında hazır bulunan Başkan Yardımcısı Alev Uzunbaş ve dernek üyesi Umut Şekerci, ailenin yaşadığı evin olumsuz şartlarını görünce duygusal anlar yaşadılar. Başkan Yardımcısı Alev Uzunbaş çocukların ayak numaralarını alarak kışlık bot yardımında bulunacaklarını söyleyerek ailenin durumunu takipte olacaklarını belirttiler.
Ailenin yaşam şartlarını gören Uzunbaş yaptığı açıklamada ‘’ZGYD yönetimi olarak gazetecilerin ve bu meslekte ter döken meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm noktasında destek sağlamak, basın ve medya kuruluşları, çalışanları arasından birlik ve beraberliğin oluşması amacı ile çalışmaktayız. Diğer yandan yaşadığımız şehrin sorunlarına, yaşayanlarımızın sorunlarına parmak basıp sorunların çözüme ulaşması noktasında hareket etmekteyiz.
Bugün bu ailemizin yanındayız. Yardımların gerçekten ihtiyaç sahibi bir aileye ulaştığını gördük. Gazeteciler olarak kendi imkanlarımızla odun-kömür yardımında bulunacağımızı açıklamamızın üzerine siyasetçilerimiz, belediye başkanlarımız, iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız duyarsız kalmayarak aileye yardımda bulundular. Her birine teşekkür ederken, bu aileye ulaşmamızda öncü olan Şerife Keskinoğluna da ayrıca teşekkür ediyoruz" diye ifade etti.
Gazeteciler bu hafta sonu bir aileye daha odun-kömür yardımında bulunacaklar gibi anne ve babaları olmayan 3 öğrenciye de burs verecekler.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz