Geçen yıl bugün...

Geçen yıl bugün...
8 Ocak 2018 Pazartesi 17:20

Timuçin Özat/Yenihaber

Kasım ayından beri genel olarak normallerin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve kar yağmaması geçtiğimiz kışları özletir hale getirdi. Yağmur bile ortalamaların çok altında…

Haber merkezi -  Geçtiğimiz yıl bugünlerde kar yağıyordu ve sıcaklıkta mevsim normallerinin altındaydı. Bugünlerde ise, öğlen saatlerinde zaman zaman 16-17 derecelere çıkan sıcaklık birçok kesimde Nisan ortalamalarına yaklaşıyor. 2016, 2015 kışlarında da yine bu zamanlar kar vardı. Havaların genellikle ılıman gitmesi, doğalgaz, elektrik faturalarına olumlu şekilde yansısa bile yağmur yağışlarında bile ciddi düşüşlerin olması bazı vatandaşları endişelendiriyor. En ılık ve kurak geçen kışlar arasında yer alan; 2007, 2011 ve 2014 kış sezonlarında bile kıyı kesim ve merkezlerde birkaç kez kar yağışları olmuştu. İç Kesimlerde ve yükseklerde bile kar yağışlarında ciddi azalmalar meydana gelirken, sıcaklıklar sert kışlarıyla bilinen İç ve Doğu Anadolu da bile normallerin oldukça üzerinde seyrediyor.

Meteoroloji yetkilileri, güneyli hava akımlarının etkisinden dolayı ılımsı bir sezon yaşandığını, Ocak ayının ikinci yarısından itibaren havaların soğuyacağını ve beklenen yağışların geleceğini tahmin ediyor.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz