Geleceğin voleybolcuları için destek bekliyorlar

Geleceğin voleybolcuları için destek bekliyorlar
7 Eylül 2018 Cuma 10:04

Yenihaber

Zonguldak Ereğli Spor ( ZES) Kulübü Voleybol Takımı Antrenörü, Milli Sporcu Serkan Erseller, gazetemize yaptığı açıklamada, Zonguldak Ereğli Spor Çatısı altında 3 buçuk ay önce başlatılan çalışma kapsamında küçük-büyük kızlar ve büyük erkeklerden 3 takım kurduklarını söyledi.

Haber Merkezi - Uzun yıllar voleybol oynadığını ve şimdilerde antrenör olarak yeni nesillere voleybol adına katkı sağlamayı hedeflediğini anlatan Milli Voleybolcu Serkan Erseller, destek beklediklerini belirterek;  “36 senedir voleybol oynuyorum. Yaklaşık 5 senedir de hem antrenör hem de oyuncu olarak görev yapıyorum.  Bu sene aktif voleybolu yeni bıraktım. Antrenör olarak devam ediyorum.  Yaklaşık üç buçuk ay önce bu oluşuma başladık. Karadeniz Ereğli’de kendi imkanlarımız ile sosyal medyadan ve broşür ilanlarından ulaştığımız voleybolcu ya da voleybola meraklı gençlerimizi bir araya getirerek, Zonguldak Ereğli Spor Kulübü çatısı altında takımlar kurduk.  Benimle birlikte Muharrem Okumuş ve Oğuz Yıldırım olmak üzere üç antrenör olarak çocuklarımıza ve gençlerimize voleybolun kurullarını ve nasıl oynandığını öğretiyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz bu spor dalına çok meraklılar. Zaten, alt yapısı olan genç ve yetişkinler oyunun nasıl oynandığını biliyor. Daha çok Küçüklerimize öğretiyoruz. Hafta içi her gün pratik yapıyoruz. Antrenmanlar gerçekleştiriyoruz. Küçük kız grubu, büyük erkek ve büyük kız takımımız var.

Birde bölgesel ligde voleybol takımı kuracağız.  Ereğli’de voleybola ve spora meraklı çok sayıda gencimizin olduğunu düşünüyorduk.  Bundan ilham alarak böyle bir süresiz etkinliğe imza atmaya karar verdik. Yaklaşık 54 kişiye ulaştık. Bu sayı daha da artacak. Kendi imkanlarımız ile çabalıyoruz. Gençlerimizin aileleriyle de tanıştık. Aileler bir araya geldi. Takımlarımızdan sonra ailelerde kaynaştı, güzel bağlar oluştu. Bazı hafta sonları bir araya geliyoruz.  Zonguldak Ereğli Spor Kulübü Voleybol Ailesi olarak 9 Eylül Pazar günü Gümeli Bölüklü Yaylasında trekking (doğa yürüyüşü) yapacağız.

Bu dönem yani okullar açıldıktan sonra müsabakalara başlayacağız. Takımlarımızın çalışmaları hızlı ve aktif şekilde sürüyor. Daha önce voleybol yapan, alt yapısı olan gençlerimizde mevcut. Tek takım olmayacağız. Bütün sporcularımıza lisans çıkaracağız. İlçelerde 4 takım olmadan lig kurulmuyor. Bizde dört takımımızı kuracağız. Örneğin Zonguldak Ereğli Spor A Takımı, Zonguldak Ereğli Spor B Takımı diye oluşum gerçekleştireceğiz. 2001 doğumludan, 2010 doğumluya kadar öğrencilerimiz mevcut.

Herkese kapımız açıktır. Sosyal medya üzerinden bizlere ulaşabilirler. Haftada bir velilerimiz arasında da voleybol karşılaşmaları gerçekleştiriliyor.

‘YEREL YÖNETİCİLERİMİZ ve İŞ ADAMLARINDAN DESTEK BEKLİYORUZ’

Karadeniz Ereğli Devlet Hastanesi Spor Kulübü’nün voleybol takımını kurmuştum. Bu aşamada takımı kurduktan sonra destek vereceğini söyleyen kişilerin hiç birinden destek alamadık. Namağlup olarak finallere kendi imkanlarımız ile gittik. Ancak, destek olmadan bir yere kadar gelebildik. İlçemizde çok sayıda iş adamı var. Büyük Mevlalarda bir şey de istemiyoruz. Küçük desteklerle bu işi yürütürüz. Bu işi çocuklarımız ve gençlerimiz için yapıyoruz. İstiyoruz ki,  spor yapsınlar. İllaki voleybol olmak zorunda değil. Biz şunu diyoruz,  ‘Hepiniz voleybolcu olmayacaksınız ancak hepiniz bir spor branşı ile uğraşabilirsiniz.’

Biz bu işi ciddi yapıyoruz. Bir spor kulübü olarak sonu yok. Yaz okulu gibi düşünülmesin. Yaz-kış antrenmanlarımız, maçlarımız devam edecek. Müsabakalara katılacağız, yarışmalarda mücadele vereceğiz. Voleybolu diğer sporlardan ayıran özellik ise, salonda olmasıdır. Olumsuz hava koşullarından etkilenmiyoruz. Yeri geldi mi takımlarımız ve aileleriyle birlikte doğa ile kucaklaşıyoruz. Piknik düzenleyip, doğa yürüyüşü gerçekleştiriyoruz.

Yükselmek istiyoruz. Bunun için, Kaymakamımızdan, belediyeden, iş adamlarımızdan, büyüklerimizden destekler beklemekteyiz.”

Yorumlar
 • Deniz KURUEL
  11 Eylül 2018 Salı 01:43

  Z.E.S Katılım ve bilgi için 05380494415 numaradan ulaşabilirsiniz.

 • Anıll
  8 Eylül 2018 Cumartesi 21:08

  peki size nasıl nereden ulaşacağız kayıt işlemleri nasıl oluyor kulübün yeri nerede ???

 • Burhan67
  7 Eylül 2018 Cuma 21:51

  Muharrem,Serkan ve oguz hocalarımı canı gönülden kutluyorum başarılarının devamını diliyorum..

 • Çağatay
  7 Eylül 2018 Cuma 10:57

  GÜNÜMÜZÜN GENÇLERİNİ SPORA YÖNELTMEK BİLGİSAYAR OYUNLARI VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAK TUTAR. DEVLET BUNLARI ÜCRETSİZ OLACAK ŞEKİLDE TEŞVİK ETMESİ GEREKİR

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz