Güzel günler, güzel yarınlar...

Güzel günler, güzel yarınlar...
14 Mayıs 2018 Pazartesi 16:19

YENİHABER

Siyaset, ekonomi her yaşam şekli karmakarışık adeta Arap saçı. Neden niçin binlerce kez sorgula ve de kendi acından cevapla tabi ki cevaplaya bilirsen.

Siyaset, ekonomi her yaşam şekli karmakarışık adeta Arap saçı. Neden niçin binlerce kez sorgula ve de kendi acından cevapla tabi ki cevaplaya bilirsen. Doğa o kadar nezih ve cömert ki bir bakın doğaya yeşilin bin bir tonu ve çiçekler sabah seher vakti saki dayan kuşlar bülbüller hatta martı ve kargalar bile ayrı bir ahenk katıyor. Doğada her bir şekil ayrı güzel ayrı bereketli. ... İnsanlar ve yine insanlar her bir güzelliği tatlılığı adeta döver biçer gibi yok edip saman haline getiriyor. Bu insan oğlu fanı olduğunu unutup bakilik sıfatına bürünmek peşinde koşarken hem kendi biçare yaşamına mihenk taşı oluyor hem de kendi noktasının etrafında olan insanlara biçareleştirip her iki tarafında mutsuzluğuna hayatının tatsız tuzsuz hal almasına sebebiyetiyle dayatıp sürüklemektedir. Oysaki yaşamın o kadar güzelliklerle dolu olduğunu fark etmeden bir meçhullük girdabına sürüklenmek için elinden gelen gayreti son demine kadar sergilemekte. İyide nereye kadar ne zamana kadar? Ömür bitinceye dermansız kalıncaya kadar… Sonucunda geri dönüp baktığında her şey geçmiş gitmiş tükenmiş. Siyasiler siyasetlerini de insan yaşamıyla bağdaştırırsalar kimseyi okul eştirmez kimsenin mağduriyetleri üzerine mutluluk kurmaya çalışmaz. Çünkü öyle bir dünya yok. Aklın yolu bir olması lazim ki mantıklı düşünüp kendisine reva görmediğini başkasına reva görmemeli. Böyle olursa insan denen mahluk o zaman yeşilin bin bir tonunu kuşların ahengini, çiçeklerin müthiş görselliğini fark edecektir. Bu kadar lütuflarla dolu olan dünyanın tadını çıkarabilecektir. Hoşça ve dostça kalın bahar gibi gönlünüz olsun her daim...

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz