HAZAN KENDİNİ HİSSETTİRECEK

HAZAN KENDİNİ HİSSETTİRECEK
24 Eylül 2018 Pazartesi 14:19

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasıyla sıcaklıklar kuzeybatı kesimlerden başlayarak 8 -15 derece azalacak. Karadeniz ve Doğu Anadolu’da dağ zirvelerinin beyaza bürünmesi bekleniyor.

Haber Merkezi-  Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan açıklamada, 25 Eylül Salı’dan itibaren Balkanlardan Marmara’ya giriş yapacak soğuk ve yağışlı dalganın, Marmara ve Batı Karadeniz’den başlayarak sıcaklıkları hızlı şekilde azaltması ve yer yer mevsim normallerinin altına indirmesi bekleniyor.

Yeni haftada beklenen hava koşullarıyla ilgili tahminler şu şekilde;

“Ülkemizin 25 Eylül Salı’dan itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıklarının salı kuzeybatı kesimlerde (Marmara, Kuzey Ege, Batı Karadeniz ve İç Anadolu’nun kuzeybatısı), 26 Eylül Çarşamba, kuzeydoğu ve iç kesimlerde (Orta ve Doğu Karadeniz, İç Anadolu, İç Ege ile Akdeniz Bölgesinin iç kesimlerinde) 8 ila 15 derece azalması bekleniyor.

KARADENİZ KIYILARINDA KUVVETLİ YAĞIŞLAR

25 Eylül Salı, Marmara’nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu Karadeniz kıyı kesiminin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Meydana gelecek yağışların Karadeniz bölgesi kıyı illeri ile Sakarya çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

26 Eylül Çarşamba, yağışların yurdumuzun kuzey kesimlerinde etkili olmaya devam edeceği, Marmara’nın güney ve doğusu, Karadeniz bölgesi, Kırıkkale ve Yozgat ile Ankara’nın güney ve doğusunun sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Doğu Karadeniz kıyıları ile, Ordu çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olacağı tahmin ediliyor.

27 Eylül Perşembe, yağışların sadece Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında süreceği ancak soğuk havanın kuzey ve iç kesimlerde etkili olmaya devam edeceği, Yurdumuzun güneybatısından itibaren hava sıcaklıklarının yükselmeye başlaması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR

Rüzgarın Salı ve Çarşamba günleri, Marmara, Ege, Karadeniz ve İç Anadolu bölgesinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve zaman zaman fırtına (40-80 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınayla birlikte hava sıcaklıklarında kısa sürede beklenilen ani ve hissedilir değişimlerin meydana getireceği sağlık sorunları gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.”

Oluşması Muhtemel Riskler

Ani Sel - Su Baskını - Heyelan - Çatı Uçması - Ağaç veya Direklerin Devrilmesi - Ulaşımda Aksamalar

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz