HEM BİLGİLENDİRDİLER HEM EĞLENDİRDİLER

HEM BİLGİLENDİRDİLER HEM EĞLENDİRDİLER
30 Mart 2018 Cuma 23:17

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Ereğli Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği öğrencileri tarafından “Mağaradaki Hayat” projesi kapsamında Danişmentli ilkokulu öğrencilerine yönelik etkinlik gerçekleştirildi.

(Habere ait fotoğraflar metnin altında galeri şeklinde sıralanmıştır. Büyütmek için tıklayınız)

Haber merkezi -  BEÜ- Kdz. Ereğli Eğitim Fakültesi öğrencileri, “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi için hazırladıkları “Mağaradaki Hayat” projesini 30 Mart 2018 Cuma günü faaliyete geçirdiler. Ereğli ilçesine bağlı Danişmentli köyü ilkokulu 3. ve 4. sınıftan oluşan 24 öğrenciye önce mitolojik hikayesi ile dikkat çeken, ilçemizin kültürel mirası Cehennem Ağzı Mağaraları, ekip üyeleri rehberliğinde gezdirilerek, bilgiler verildi.

Mağaradaki gezilerin ardından eğlenceli çocuk oyunları yapılıp, tüm öğrencilere günün anısına hediyeler dağıtıldı. Kaşıkla yumurta taşıma yarışı, çuval yarışı, heykel, halat çekme yarışı, mendil kapmaca, hulahop çevirme, penguen dansı, heykel dansı, ve balonları patlatarak içerisindeki kağıdı bulma şeklinde gerçekleştirilen renkli oyunlarla öğrencilerin keyifli saatler geçirdikleri gözlemlendi.

Öte yandan etkinliğin müzikal organizasyonunun Orkestra Yanıkses tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi.        

13 ÖĞRENCİ GÖREV ALDI

Okul Öncesi Eğitiminde BEÜ – Ereğli Eğitim Fakültesi Öğretim Görevlisi, Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Gizem Özer, konuyla ilgili gazetemize yaptığı değerlendirmede;  “Karadeniz Ereğli Eğitim Fakültesi Öğrencileri Okul Öncesi Bölümü Öğretmenliği, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında Danişmentli Köyü ilkokul öğrencilerine Zonguldak’ın değerlerini tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenlemek istediler.  Hem bilgilendirerek, hem de eğlendirerek çok ta güzel bir etkinliğe imza attı öğrencilerimiz. Hepsine teşekkür ediyoruz. Hem mağaraları gezdirerek tanıttılar, hem de burada eğlenebilecekleri çocuk oyunları düzenlediler. Çeşitli aktiviteler, oyunlar ayrıca çocuklarımız için beslenme saati de gerçekleştirildi. Bu bahar gününde güneşli bir havada çok güzel bir etkinlik oldu. Bu proje biri gönüllü öğrencimiz olmak üzere 13 öğrencimiz tarafından hazırlandı. Aslında öğrencilerimizin hepsi gönüllü diyebiliriz. Aylardır büyük çaba sarf ettiklerini gözlemledim. Bu hem onların ödevi hem de isteyerek yaptıkları bir projedir. Öğrencilerimiz bu etkinliğe dönemin başından beri hazırlanıyorlardı. Gerekli yerlerden izinleri aldılar, çeşitli sponsorlar buldular, okullardaki yetkililerle, kaymakamlıkla görüştüler. Aylardır hummalı şekilde öğrencilerimiz çalışıyorlar” dedi.

DESTEKTE BULUNANLARA TEŞEKKÜR

Projede görev alan öğrencilerden Şeyma Adak, projenin amacı ile ilgili şu bilgileri verdi: “İlimizin kültürel mirasını tanıtarak burada öğrendiklerinin kalıcı olmasını sağlayacak bir de  çeşitli eğlenceler gerçekleştirip, çocuklara gezi vasıtasıyla bilgilendirme fırsatı bulduk. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz. Gerek esnafımız, gerek arkadaşlarımız ve tabii Proje Danışmanımız Gizem Özer'e teşekkür ediyoruz.  Bu tür etkinliklerin olmasını diliyorum. Ayrıca, okulumuzun Topluma Hizmet Dersi çerçevesinde önümüzdeki dönemlerde çok sayıda etkinliklerin olması planlanmaktadır. Büyük şenlikler planlanıyor. Halkımız, protokol ve basın bu etkinliklere davet edilecek.”

Saat 11:00’da başlayan etkinlikler, saat 14:00’da hediyelerin dağıtılmasının ardından çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

Bu arada, projede görev alan öğrencilerin isimleri şu şekilde sıralanmaktadır:  Şeyma Adak,  Şeyda Terzi, Şeyna Sarıkaya,  Nurcan İnan, Beyzanur Geldi, Ebrunur Hisar, Mine Çağran, Çağla Kalafat, Özge Kara, Büşra Arıkan, Meliha Bilgin, Betül Hambardüzü.

Yorumlar
 • Zeynep Bostancı
  31 Mart 2018 Cumartesi 11:31

  Tebrik ederim süpersiniz

 • Necip
  31 Mart 2018 Cumartesi 00:46

  Vayy Karacehennem Orkestra... yakışır... düğün dışında bu tür etkinliklerde de yer alıyorsun demek...

 • Arzuz
  30 Mart 2018 Cuma 23:49

  Bravo gençler bizim zamanımızda böyle proje ödevleri de yoktu

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz