HER 8 KADINDAN BİRİ…

HER 8 KADINDAN BİRİ…
21 Nisan 2018 Cumartesi 11:58

Yenihaber

Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçesinde, Meme Kanseri ile mücadele konusunda önemli hizmetleri bulunan ünlü cerrah Prof. Dr. Ömer Bender tarafından kadınlara yönelik “Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar” konulu konferans verildi.

Haber merkezi -  Karadeniz Ereğli Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Kdz. Ereğli Kent Konseyi Kadın Meclisi ile birlikte düzenlediği ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Bender’in konuşmacı olarak katıldığı  “Meme Kanserinde Yeni Yaklaşımlar” konulu konferans Atatürk Kültür Merkezi’nde 20 Nisan 2018 Cuma, 15-17:00 saatleri arasında gerçekleşti.

ERKEN TANI HAYAT KURTARIYOR

Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, Kent Konseyi Başkanı Yusuf Karaoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda  bayanın katılımı ile gerçekleşen konferansta konuşan Bender, son yıllarda daha genç hastalarda meme kanseri görmeye başlandığına dikkati çekti. Meme kanserinin kadınlar arasında en fazla rastlanan kanser türü olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ömer Bender, “Ülkemizde her yıl meme kanseri vakalarına 20 bin yeni vaka ekleniyor.  Bu çok ciddi bir rakam. Erken tanı halinde hiçbir hastamız meme kanserinden hayatını kaybetmiyor. Her sekiz kadından biri meme kanserine yakalanıyor. Hastalıktan korkmak yerine erken tanısı için çaba sarf ediyoruz. Bugün sizlerle bir araya getirdiği için değerli dostum Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’a teşekkür ediyorum” dedi.

40 YAŞINDAN SONRA…

Kadınlara her yıl mutlaka ultrason olmaları tavsiyesinde bulunan Bender, özellikle 40 yaşından sonra bu hastalığa dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Bender, meme kanserinin tanısı ve tedavi yöntemleri konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Konferans sonunda Kdz.Ereğli Belediye Başkanı ise yaptığı konuşmada; “Sağlıklı Toplum, Sağlıklı Şehir anlayışıyla bu tür konferans ve seminerleri sürdürmeye devam edeceğiz” diyerek Prof. Dr. Ömer Bender’e katılımları için çeşitli hediyeler takdim etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz