HER ŞEY BİR YANA DOĞALLIK BİR YANA...(foto galeri)

HER ŞEY BİR YANA DOĞALLIK BİR YANA...(foto galeri)
3 Ağustos 2017 Perşembe 18:51

Timuçin ÖZAT/ Yenihaber (özel)

Karadeniz Ereğli ilçe merkezinin yanı başında doğal bir ortamda, güler yüzlü işletmeci ve personeliyle birlikte, çocuklarınız için çeşitli aktivitelerinde yer aldığı huzurlu mekanın yeni adresi: “Balı Beyi Kahvaltı & Brunch”…

Haber merkezi - Zonguldak’ın Karadeniz Ereğli ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre mesafede Balı mahallesinde yer alan 2 dönüm alanda hizmet veren, aile ortamına uyumlu “Balı Beyi Kahvaltı” restoranının resmi açılışı 09 Temmuz 2017 tarihinde Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal’ın yoğun katılım ile gerçekleştirilmişti.

Ortamı kadar bütün gıdalarında doğal olduğu, Balı Beyi Kahvaltı ve Brunch’un sahibi Yunus Tunç, yönetici Zeren Acar ve işletme yetkilisi Figen Sönmez Babuş ile el sanatları ürünleri ile atölyede harikalar yaratan Hülya Sönmez ile Yenihaber gazetesi olarak sohbet tarzında söyleşi gerçekleştirdik.

45 YILLIK BABADAN KALMA EVİ RESTORE ETTİRDİ VE…

Renkli kişiliği ile dikkat çeken işletme sahibi Yunus Tunç, geniş bir bahçe alanı bulunan mekanın 1972 yılında yapıldığını ve babasından kalma ev olduğunu belirterek, “Burası eski harabe haline gelmiş bir evdi. Çevresi çalılarla kaplı olduğu için yarısı gözükmüyordu. Babamdan kalmıştı ancak oturmuyorduk. Bir buçuk yıl önce restorasyon ettirmeye karar verdim. Doğallığını bozmadan restore ettirdim ve aile dostumuz arkadaşlarımızla birlikte işletme olarak faaliyete geçirmeye karar verdik. Aslında açılışı Ramazan da olmuştu ancak resmi açılış kurdelesini 9 Temmuz 2017 tarihinde kestik. 14 ay sonra mükemmel hale geldi. Eski halinin fotoğrafları da var. Renkli kişiliğimi dostlarımızla birlikte bu ortamamın dekoruna doğallığına dokunmadan yansıttığımı söyleyebilirim. Ailelerin çocukları ile birlikte huzur içerisinde vakit geçirebilecekleri, doğal gıdaları tadacakları mekanımıza bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

ÖZEL ETKİNLİKLERDE DE HİZMET VERİYOR

İşletmede yönetici olarak görev yapan Zeren Acar; “Açık ve kapalı alanda hizmet veriyoruz. İşletme sınırlarımızda park alanı olduğu için konuyla ilgili sıkıntı yaşanmıyor. Yeri geldi mi aslında herkes her işin ucundan tutuyor” diyerek; “İşletme sahibi Yunus beyin aile dostlarıyız. Aslında ilk başta hobi olarak bu fikir ortaya çıktı. Ailelerimizin, akrabalarımızın, dostlarımızın ve konuklarımızın bir arada olacağı ve doğal bir ortamda faaliyet gösterecek bir mekan hayal ettik. Burası herkesin kafa dinleyebileceği, sohbet edeceği ve şehir manatonundan kaçmak isteyenlerin huzur bulabileceği bir yer. Zaten yerimizde kolay. Ana yolun üzerinde Balı camisinin hemen karşısında yer alıyor. İşletmemizde serpme kahvaltının yanı sıra içli köfte, ev mantısı, köy böreği, erişte, ızgara ve et çeşitleri servisleri de mevcuttur. Hijyen ve mekanımızın olduğu ortam gibi doğallığı büyük önem veriyoruz. Zeytininden peynirine balına kadar herşeyimiz doğal ve köylüden alıyoruz. Alan içerisinde kendi bahçemizde bulunuyor. Yumurtalarda yine aile dostlarımızdan biri olan Necmettin İsmailoğlu’nun tavuklarından günlük olarak karşılanmaktadır. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

ÖZEL ETKİNLİKLERDE DE HİZMET VERİYOR

İşletme yetkililerinden Figen Sönmez Babuş, 10 personel ile hizmet verdiklerini söyleyerek şöyle devam etti: “Kapasitemiz 150’nin üzerindedir. Önümüzdeki aylarda geniş alanımızı değerlendirerek kapasitemizi artırmayı planlıyoruz. Doğum günü, nişan, kına ve çeşitli kutlamalar gibi özel günlerde de hizmet veriyoruz. Doğal bir ortamda özel günlerini geçirmek isteyenler için en uygun yerlerden biriyiz. Facebook’ta işletmemizin sayfası mevcut. Konuklarımız memnuniyetlerini yorum ve fotoğraflarla paylaşıyorlar.”      

EL EMEĞİ GÖZ NURU

İşetme yöneticisi Zeren Acar’ın annesi Hülya Sönmez’da aynı mekan içersinde yer alan ateöyesinde sergilediği aksesuar ürünleri ile harikalar yaratıyor. Şekil verdiği, ya da doğallığını bozmadan boyalar ile renklendirdiği ürünlerin yanı sıra yağlı boya çalışmaları ile dikkat çeken figür ve resimler ortaya çıkartan Hülya Sönmez, uzun yıllardır bu işle uğraştığını kaydetti. Yıllar önce Karadeniz Ereğli’de sergi de açtığını anlatan Sönmez, özel siparişler aldığını da sözlerine ekledi.                        

 

Yorumlar
  • Edaaa
    5 Ağustos 2017 Cumartesi 20:14

    Sanki merkezden daha çok uzakta gibi merkeze yakın böyle doğal yerlerin olması çok güzel

  • Selahattin
    3 Ağustos 2017 Perşembe 19:12

    EVET ÇOK GÜZEL MEKANMIŞ DUYMUŞTUM YENİ

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz