Halk pazarı her zaman ki gibi değil

Halk pazarı her zaman ki gibi değil
3 Haziran 2017 Cumartesi 17:56

Zonguldak’ta haftanın iki günü kurulan halk pazarı boş kaldı.

Haftanın Çarşamba ve Cumartesi günleri soğuksu mevkiinde bulunan halk pazarında fiyatlar el yakıyor.

Genelde ucuz olduğu için vatandaşlar tarafından tercih edilen halk pazarı boş olduğu gözlenirken fiyatların yüksek olması pazara gelen vatandaşların eli boş dönmesine neden oldu. Pazar esnafına göre ucuz olan ürünler, vatandaşa göre ateş pahası. Ramazan ayı olmasına rağmen halk pazarının boş olduğunu ifade eden esnaflar, satışların düşük olduğunu ve vatandaşın alım gücünün olmadığını belirtti.

Halk pazarında Domates 2 TL, Salatalık 2 TL, Biber 1.50 kuruş, Patates 1.5 TL, Patlıcan 3 TL, Muz 5 TL, Elma 5 TL, Kavun 3.50 kuruş, Kiraz 7 liradan 10 TL’ye kadar alıcı buldu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz