Hasta yakınları sağlık çalışanına tekme tokat saldırdı

Hasta yakınları sağlık çalışanına tekme tokat saldırdı
5 Eylül 2018 Çarşamba 18:16

İHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, hasta yakınları yoğun bakımda görevli anestezi uzmanına saldırdı. Saldırı anı güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

 
Edinilen bilgiye göre, bir süre önce tedavi için özel hastaneye gelen 68 yaşındaki İ.T. yoğun bakımda tedaviye alındı. Kanser hastası yaşlı adam bu gün öğlen saatlerinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan yaşlı adamın yakınları ise yoğun bakıma girerek görevli anestezi uzmanı Veyis Turan’a saldırdı. Tekme tokat dayak yiyen sağlık çalışanını araya giren diğer sağlık çalışanları kurtarırken, yoğun bakımda kavga nedeniyle büyük panik yaşandı. Sağlık çalışanları yoğun bakımda tedavi gören ve panik yaşayan 12 hastayı sakinleştirmeye çalıştı. 

Yaşanan saldırı sonrası hastanede çalışan doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanları duruma tepki gösterdi. Hastane Başhekim Uzman Dr. Ercan Yalçın, sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların önüne geçilmesini istedi. Mesai arkadaşları ile birlikte açıklama yapan Yalçın, “Son derece üzücü bir olay yaşadık. Hastane çalışanları olarak, sağlık personellerine karşı yapılan şiddete karşı çıkmak adına burada toplandık. Maalesef Türkiye’nin değişik yerlerinde, değişik mekanlarında gün geçtikçe artan bu tür şiddet olaylarını duymaktayız. Bugün bir yenisine biz burada şahit olduk. Doktor arkadaşımıza vefat eden bir hasta yakınları tarafından şiddet uygulandı ve darp edildi. Bizler görevimizi yapmaya çalışırken uğradığımız bu şiddet hepimizi yıpratmaktadır. Tüm sağlık personeli alt zeminden üst zemine kadar, tüm sağlık çalışanları bundan şikayetçidir. Sağlık çalışanları olarak saati, bayramı, hafta sonu tatili olmadan ailesi ve özel hayatından fedakarlık yaparak özveri ile çalışan sağlık camiası olarak bizler büyük bir aileyiz. Başta yasa yapıcılar, kolluk kuvvetleri olmak üzere toplumun tüm bireylerini bu konuda daha hassas olmaya, sağlık çalışanlarına yönelen bu şiddete, artarak devam eden bu trene bir dur demelerine ve caydırıcı tedbirler alınmasını istiyoruz” dedi. 

Yaşanan saldırı anını anlatan anestezi uzmanı Veyis Turan ise genel durumu kötü olan bir hastaya müdahale ettiklerini, kalbi durduktan sonrada durumu bildirdikleri hasta yakınlarının yoğun bakımı basarak kendisine şiddet uyguladıklarını söyledi. Turan kendisine saldıran kişilerden şikayetçi olduğunu ifade etti. Yaşanan saldırı anı güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildi. 

Yorumlar
 • Vatandaş
  9 Eylül 2018 Pazar 11:25

  Değerli doktorumuza geçmiş olsun diyorum Yapanların en ağır cezayı almasını da talep ediyorum

 • Duygu
  5 Eylül 2018 Çarşamba 23:42

  Veyis bey gerçekten hayatında gördüğüm en güzel doktorlardan biridir. 2 doğumumda da kendisine denk geldim hem çok nazik hem çok anlayışlı ve insanı korkutmadan ameliyata hazırlayan bir doktor. Ne olursa olsun ne yaşanırsa yaşansın kimsenin şiddet göstermeye hakkı yoktur.

 • Vatandaş
  5 Eylül 2018 Çarşamba 23:06

  Sağlıl çalışanlarına yapılan saldırıları şiddetle ve nefretle kınıyorum.Hiçbir sağlık çalışanı hastasının ölmesini istemez isteyemez.Yazıklar olsun.

 • Yazikkk
  5 Eylül 2018 Çarşamba 18:24

  Ben beyiz hocayı eşimin. Ameliyatı sırasında tanıdık böyle beyfendi nazik kırıcı bir laf bile aklından geçirmeyen bir insandır bunu yapanlar en ağır cezaları alırlar umarım

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz