İKİ OSB ALAPLI'YI MARKA İLÇE YAPACAK

İKİ OSB ALAPLI'YI MARKA İLÇE YAPACAK
19 Şubat 2018 Pazartesi 12:12

HASAN HAŞIL

Zonguldak-Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Ocak, Oda olarak Alaplı'yı marka ilçe yapmak için önemli adımlar attıklarını, Alaplı OSB ilçe ekonomisine ve istihdamına katkı yapacak ve büyük değer katacağını söyledi.

Alaplı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı  Recep Ocak, Alaplı Kent Konseyi tarafından düzenlenen  "17 Şubat Birlik Berberlik" toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Mayıs ayı itibariyle OSB'de altyapı çalışmaları sonra ereceğini ifade eden Ocak, şöyle dedi:"İlçemizin marka İlçe olma yolunda önünü açacak en büyük projelerden bir tanesi Alaplı OSB'dir. Alaplı'nın ilçe ekonomisine ve istihdamına katkı yapacak ve büyük değer katacaktır. Mayıs ayı itibariyle altyapı çalışmaları sona erecek. 30 parselden 9 tanesi yatırımcı firmaya tahsis edildi. Şuan bu yatırımcılar bu bölgede hafriyat çalışmalarına başladı. Hafriyat çalışmaları bittiğinde arazide gözle görülür somut adımların atıldığını hep birlikte görülecek. OSB'yi belirli bir sürece soktuk, bundan sonraki süreçte ikinci etaptaki tahsis çalışmaları başlayacak. Bizim hedefimiz istihdamı en fazla yaratacak firmalarla burada yatırım yapmak istiyoruz. İnce eleyip sık dokuyarak acele etmek istemiyoruz. İlçe ekonomisine ve ilçenin markasını yükseltecek yatırım yapacak firmaları buraya çekmek istiyoruz. OSB'de an yollara 70 bin metre kare parke döşeyeceğiz. Şuana kadar 40 bini döşendi. Ayrıca, kapalı pazaryerinden başlayan ve birlik makinede son bulan 550 bin metre kare alanı kapsayan ıslah osb ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Daha önce yapılan çalışmalarda teknik sorunlardan dolayı çalışmalar geçici olarak durdurulmuştu. AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, gecesini gündüzüne katarak bu alanda yeniden düzenlemeler yapılarak torba yasayla birlikte burada tekrar çalışmaya başladık. 2 Osb bölgesi Alaplı'nın artık işsizlik sorunu çözecektir. 2 bin ve 2 bin 500 kişilik bir istihdam sağladığımız zaman İlçemizde işsizlik sorunu tamamen ortadan kalkacaktır. "

 

 

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz