İL BİRİNCİSİ OLDULAR…

İL BİRİNCİSİ OLDULAR…
6 Mart 2018 Salı 23:37

Fedai KAÇAR

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Tarafından Düzenlenen Kulüplerarası İl Birinciliği Yarışmasına Erdemir Musiki ve Folklor Gençlik Spor Kulübü il birincisi oldu.

Zonguldak’ta düzenlenen ve Erdemir Musiki ve Folklor Gençlik Spor Kulübü adına katılan Minikler Zonguldak Kız Grubu Geleneksel Düzenlemesiz Dalda 84.20 Puan alarak il birincisi oldu.

Halk Oyunları Eğitmeni ve Antrenörü Asuman Altay konuyla ilgili olarak şunları söyledi; “Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Tarafından Düzenlenen Kulüplerarası İl Birinciliği Yarışmasına Erdemir Musiki ve Folklor Gençlik Spor Kulübü adına katılan Minikler Zonguldak Kız Grubumuz Geleneksel düzenlemesiz dalda  84.20 Puan alarak il birincisi olmuştur. Çalıştırmış olduğum ekibim adına bizlerden desteklerini esirgemeyen başta dernek yöneticimiz ve Halk Oyunları sorumlumuz Coşkun Öztürk olmaz üzere, bugüne kadar öğrenmiş olduğum Halk Oyunları tekniklerini ,figürlerini ve oyunlarını doğru öğrenmemi sağlamak için ellerinden geleni yapan İlter Yüzgeç ve Semra Yalmancı Yücel hocalarıma, birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu provalar boyunca gösteren Ekin Kültür ve Sanat Gençlik Spor Kulübü Antrenörü Nehir Akbaş Hocamıza, çocuklarımızın her türlü sağlık kontrollerini itina ile yapmış olan Kulüp Doktorumuz Ali Ekber Kaya’ya , Alaplı'da yapmış olduğumuz provalar boyunca bizlere yardımcı olan Ahmet Zeki İlköğretim Okulu Müdürümüz Murat Asma'ya, ve tüm öğrencilerimizin tek tek velilerine yapmış olduğumuz provalar boyunca bizlerden desteklerini esirgemedikleri için kulübüm ve eğitmenleri olarak kendim adına çok çok teşekkür ediyorum”dedi.

Bu arada Grup Yarışmaları 21 Nisan da Zonguldak Site Spor Salonu’nda yapılacak olup  ekip grup yarışmasında da birincilik alırsa Türkiye finalinde yarışmaya hak kazanacaktır.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz