İŞTE OSMANLI ÇİLEĞİ ŞENLİKLERİNE GELECEK SANATÇILAR...

İŞTE OSMANLI ÇİLEĞİ ŞENLİKLERİNE GELECEK SANATÇILAR...
27 Nisan 2017 Perşembe 11:15

Yenihaber

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, 19-20-21 Mayıs tarihlerinde yapılacak Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenliklerinde, Grup 84, Betül Demir ve Kibariye’nin sahne alacağını açıklayarak, şenliklerde yer almak isteyen herkese kapılarının açık olduğunu söyledi. Uysal, STK temsilcilerinin de görüşlerini aldı.

Kdz.Ereğli Belediyesinin Uluslararası Osmanlı Çileği Kültür ve Sanat Şenlikleri hazırlıkları için start verildi.

Atatürk Kültür Merkezi Nikah Salonunda düzenlenen toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Bulak ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhammet Ali Ateş, katılımcılara düzenlenecek şenliklerde yapılması planlanan etkinlikler hakkında bilgi verip, Sivil Toplum Örgütlerinin de öneri ve isteklerini dinledi.

GRUP 84, BETÜL DEMİR VE KİBARİYE SAHNE ALACAK

Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Uysal, bu yıl yapılacak şenliklerde kültürden sanata, yerel değerlerden sportif etkinliklere ve çilek yarışmalarına kadar bir çok program planlandığını belirterek, “19 Mayıs tarihinde Gençlik ve Spor Bayramını da dikkate alarak Grup 84, 20 Mayıs’ta Betül Demir ve 21 Mayıs’ta Kibariye, Ofis yolunda İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun miting yaptığı alana kuracağımız sahnede şarkılarını seslendirecekler” 

“SAHNE HERKESE AÇIK”

Başkan Uysal, şenliklerde yer almak isteyen her kese kapılarının açık olduğunu belirterek; “Kdz.Ereğli’de müzik yapan, sanat yapan, kendini kanıtlamak isteyen, şair, ressam, müzisyen, profesyonel olabilir, amatör olabilir her kese kapımız açık. Ben farklı bir insanım, benim farklı bir becerilerim var diyen bütün arkadaşlarım, büyüklerim, küçüklerim her kes buyursunlar şenliklerde yer alsınlar. Kültür Müdürlüğümüze müracaat edip, etkinliklerde yer almak isteyenler istek ve taleplerini bildirsinler ve böylece hep birlikte program akışını da netleştirelim” dedi.

“BİZİ GÜÇLÜ KILAN KOZMOPOLİT YAPIMIZ”

Kdz.Ereğli’nin gücünün mozaik bir yapısı olmasından kaynaklandığını belirten Başkan Uysal; “Ereğli’yi güçlü kılan, kozmopolit yapısı. Farklı kültürlerin beraber bir arada yaşaması. Yerlisi, Karsı, Giresun’lusu, Ordu’lusu, Trabzonlu’su, Ankara, Çorum, Sinop’lusu, Gümüşhane, Ardahan, Bayburt’lu,Kastamonu, Düzce’lisi gibi bir arada yaşayan güçlü bir yapımız var. Gazimiz, şehidimiz, maden şehidimiz var. Bizde acı da var, gurbetçilik de var. Birbirimize dokunabilmeyi, ön yargılarımızdan kurtulmayı bilsek, birbirimizin güzellikleriyle sarılmayı bilsek, ayrımcılık ve farklılıklarımız üzerinden konuşmayı bir bıraksak, biz çok şeyi daha başaracağız. Birbirimizi kucaklamayı bilmemiz lazım. Ereğli’nin, ülkemizin de buna ihtiyacı var. 

“MADONNA'YI AĞIRLAYACAK 5 YILDIZLI OTELİMİZ OLURSA...”

Başkan Uysal, şenliğe katılacak sanatçılara ilişkin bir katılımcının, “Başkanım Madonna gelecek diye söylentiler var” söylemine karşılık da; “Aslında biz her kesi getirebiliriz bu gücümüz var, ama öncelikle Şehrimizin girişi, çıkışı çok güzel olur, bütün sosyal donatı alanları yaparız. Ereğli’mizde bir marinamız yada yat parkımız olur, bir iki tane tiyatromuz olur, bir müze kenti oluruz, hafta sonları 5-10 bin iç turizmin geldiği bir yer oluruz, yılda 50-100 bin kış turizminden de yabancılarda gelmeye başlar, kocaman bir meydanımız olur, Ereğli’nin ötelenen ve gecikmiş tüm hizmetlerini yaparız, Futbol takımımız birinci ligde yada 2. Ligde oynar, Madonna’yı da ağırlayacak 5 yıldızlı otellerimiz olur, o zamanda Madonna’yı getiririz” şeklinde cevapladı. 

Toplantının ardından katılımcılara istek ve taleplerini bildirebilecekleri formlar dağıtıldı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz