İZMİRLİ: KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİ

İZMİRLİ: KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİ
23 Kasım 2017 Perşembe 17:49

Timuçin ÖZAT

Karadeniz Ereğli’de, Rahmetli Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun yeğeni Ahmet İzmirli, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Haber merkezi - Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde iki buçuk sene önce aramızdan ayrılan, ilçede ve bölgede eğitime yaptığı büyük desteklerden dolayı “Eğitim Dede” unvanını alan Hacı İbrahim İzmirlioğlu’nun yeğeni Ahmet İzmirli, amcasından öğrendiği esnaf anlayışı ve yılların tecrübesi ile ticarete devam ediyor.

Öğretmenliğin bahsedildiği üzere kutsal meslekler arasında yer aldığına dikkat çeken İzmirli, Öğretmenler Günü mesajında şu ifadelere yer verdi: “Öğretmenlik kutsal mesleklerden biridir. Hz. Ali, ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ demiştir. Mustafa Kemal Atatürk’te, ‘Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir’ sözleriyle bu kutsal mesleğin önemine dikkat çekmişlerdir.

Bu vesile ile tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten temennilerimle kutluyorum” dedi.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz