Izgara'da yeni bir lezzet

Izgara'da yeni bir lezzet
14 Eylül 2018 Cuma 15:34

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli’nin köklü firmalarından Başkan Gıda Bünyesinde, “Subaşı Kasap Izgara”’nın açılışı 14 Eylül Cuma günü yoğun katılım ile gerçekleştirildi.

Haber Merkezi - Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, et ürünleriyle yıllarca hizmet veren ve rahmetli Ali Başkan ve ailesi tarafından temeli atılan Başkan Gıda kasap ve restoranın ardından, Yüksel ve Bayram Başkan kardeşler bünyesine “Subaşı Kasap Izgara” markası adı altında bir mekan daha kattı.

İlçe Merkezinde 14 Eylül Cuma saat 14.00’da dualarla gerçekleştirilen açılışa, Kdz. Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, AK Parti eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Siyasi Parti Temsilci ve yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları başları ve yöneticileri, iş adamları, esnaflar ve çok sayıda ilçe halkı sakini katıldı.

Açılış kurdelesi, Bayram ve Yüksel kardeşlerin annesi Melek Başkan, Ereğli Belediye Başkan Vekili Ayhan Atay, Eski Milletvekili Faruk Çaturoğlu, restoranın sahibi Yüksel ve Bayram Başkan kardeşler tarafından kesildi.  

Yüksel Başkan, yıllardır yatırımları ilçeye yaptıklarını ifade ederek; “Bu şirin ilçemizde et ve et ürünleri konusunda birçok ilkler imza attık. Açılışımıza gelen, tebrik eden, arayan herkese Başkan Ailesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz”, dedi.

Eski AK Parti Zonguldak Milletvekili Çaturoğlu’da,“Bayram ve Yüksel kardeşler babaları rahmetli Ali Başkan’dan aldıkları bayrağı başarı ile devam ettiriyorlar. Allah muvaffak etsin. Başarılarının devamını dilerken, bu güzel lezzetlerini Zonguldak’ımızın diğer ilçeleri hatta ülkemizin çeşitli noktalarına da şubeler açarak yaymalarını temenni ediyorum”, şeklinde konuştu.

Belediye Başkan Vekili Atay’da, yatırımın şehrimize hayırlı olması temennisinde bulunarak, Başkan Ailesine başarılar diledi.

Davetlilere, aşure, sucuk ve köfte ikramında bulunuldu.

SUBAŞI KASABI

Subaşı Kasabı’nın 1988 yılında Ali Başkan ve ailesi tarafından Kdz. Ereğli’nin Süleymanbeyler köyü Subaşı mahallesinde temeli atılmıştır. Kalitesi ve eti sayesinde namı yayılan Subaşı Kasabı, Başkan Gıda bünyesinde, 2000 -2007 yılları arasında, 2 kasap dükkanları ile Nazar Restoranı kurmuştur.

Son olarak ta, nitelikli kasap etini ızgara ile aynı mekanda buluşturarak, Subaşı Kasap Izgara’yı kurmuştur.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz