KÖSE'ye YAPILAN SALDIRI KINANDI

KÖSE'ye YAPILAN SALDIRI KINANDI
30 Ocak 2018 Salı 18:53

İHA

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, Serkan Köse’ye yapılan saldırıyı kınadı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, hafta sonu Ereğli Yenimahallespor-Neyren Gökçelerspor arasında oynanan amatör maçta maçın hakemi Serkan Köse’ye yapılan saldırıyı kınadı. Kaya, yaptığı açıklamada Hakemimizin yüzüne top atmak, elinde ki kartları almak Hakemlik onurunu zedeleyen çirkin bir davranıştır. Bu tür olayların yaşanmaması tek temennimizdir ”dedi. 

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Zonguldak Şube Başkanı Ümit Kaya, yaptığı açıklamada “ Dün ilimizde, Ereğli Yenimahallespor - Neyren Gökçelerspor takımları arasında oynanan birinci amatör küme müsabakasında istenmeyen talihsiz bir olay meydana gelmiştir. Zonguldak Hakemliğine yıllarca emek vermiş ve camiamız içerisinde herkesçe sevilen ve saygı duyulan il Hakemimiz Serkan Köse’ye müsabakanın 81’inci dakikasında Neyren Gökçelerspor’lu bazı futbolcular saldırı girişiminde bulunmuş fakat araya giren sağduyulu futbolcular ve emniyet mensupları sayesinde bu saldırı girişimi engellenmiştir.

Bilinmelidir ki Neyren Gökçelerspor kulübü yıllarca Zonguldak futboluna hizmet etmiştir ve etmektedir! Yıllarını Zonguldak futboluna adamış böyle bir kulübün bu tür olaylarla anılması da hoş değildir. Bu saldırı girişimi sadece Hakemimizi ve camiamızı değil böylesine köklü bir kulübü de derinden yaralamıştır.
Hakemimizin yüzüne top atmak, elinde ki kartları almak Hakemlik onurunu zedeleyen çirkin bir davranıştır. Bu tür olayların yaşanmaması tek temennimizdir. Ayrıca bilinmelidir ki hiç bir Hakemimiz ve Gözlemcimiz yalnız değildir! Yönetmiş oldukları müsabakalarda Hakem ve Gözlemcilerimizin Kamu Görevlisi olduğu da unutulmamalıdır!

Bu olayın takipçisi olacağımızı ve bu olaya karışan kişi ve kişilerin en ağır şekilde cezalandırılmaları için tüm girişimleri yapacağımızı saygı ile duyurur, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ederiz. Serkan Köse Hocamıza da geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz."

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz