KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİNE ÇAĞRI

KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİNE ÇAĞRI
11 Ocak 2019 Cuma 16:40

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Karadeniz Ereğli ilkokulunda 13 Ocak 2019 Pazar Kan Bağışı Kampanyası organizasyonu gerçekleştirileceği bildirildi.

Haber merkezi – Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Kdz. Ereğli İlkokulu Müdürü Tuncay Uzun, 13 Ocak Pazar günü 09.30-17.30 saatleri arasında Ereğli İlkokulunda yapılacak olan “Yeni yılın ilk iyilik hareketi, Ereğli İlkokulu kan bağışı etkinliği” ne tüm Ereğli Halkını davet etti.

Uzun, düzenli kan bağışçılarının yanı sıra bugüne kadar kan vermeyen insanları kan verme etkinliğine davet ettiklerini belirterek, "Bizler bu gibi etkinliklerle Kan verme alışkanlığını her vatandaşımıza kazandırmalı, kan verme konusunda toplumun bütün kesimlerinde bir duyarlılık oluşturmalıyız. Buradaki asıl amacımız; insanlarımızın ihtiyaç duydukları kanı bulabilmeleri. Kan bağışında bulunmamızın bir yandan sağlığımıza faydasının olduğunu, diğer yandan da kan bekleyen birçok kişinin hayata tutunmasına da yardımcı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu kampanya dolayısıyla tüm duyarlı Ereğli Halkını okulumuzda yapılacak olan kan bağışı etkinliğine katılıp Kızılay'a kan vermeye davet ediyorum" diye konuştu.

Diğer yandan, Kızılay yetkilileri kış nedeniyle kan bağışı stoklarında ciddi azalmalar olduğunu ifade ederek, vatandaşları kan bağışına davet etti.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz