KAR GEÇİT VERMEDİ

KAR GEÇİT VERMEDİ
24 Aralık 2017 Pazar 16:27

Timuçin Özat/Yenihaber

Hafta sonu yüksek kesimlerde etkili olan yağış nedeniyle kar kalınlığı, Alaplı-Gümeli’ye bağlı birçok köy ve mahallede 40 ila 50 santime ulaştı. Kar, Cuma akşamından, Cumartesi gecesine kadar aralıksız devam ettiği öğrenildi.

Haber merkezi – Zonguldak’ın Alaplı ilçesinin Gümeli beldesine bağlı yüksek köy ve mahallelerde Cuma akşamından itibaren Cumartesi gece saatlerine (1 gün) kadar aralıksız şekilde etkili olan kuvvetli kar yağışı, bazı yolların kapanmasına neden oldu. Kar küreme çalışmaları ile yollar açılırken, bazı mahallelerde kar kalınlığının yarım metreye yaklaştığı kaydedildi. Bölgede biraz alçak kesimlerde de kar kalınlığı 15-30 santim arasında sınırlı kaldı.

Hafta sonu Zonguldak, Ereğli, Alaplı, Çaycuma ve Devrek’in yüksek kesimlerinde de yağışlar karla karışık yağmur ve kar şeklinde olurken, kıyı kesim ve merkezlere yağmur olarak düştü.  Yağışlı sistem 24 Aralık 2017 Pazar sabah saatlerinde bölgeyi tamamen terk ederken, meteorolojiden alınan bilgiye göre, sıcaklıkların yeni haftada Lodos ile artarak mevsim normallerinin üzerine çıkması tahmin ediliyor.

Bu arada, Zonguldak-Ereğli yolunun Soğanlı suyu  mevkisinde de karlakarışık yağmur ve kar yağışı birkaç santim örtü yaptı.

Öte yandan, yetkililer, iç ve yüksek kesimlerde buzlanma olacağı uyarısında bulundu.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz