KARADENİZ’İN DEPREM RİSKİ DOSYASINI AÇIYORUZ

KARADENİZ’İN DEPREM RİSKİ DOSYASINI AÇIYORUZ
5 Mayıs 2017 Cuma 15:38

Timuçin ÖZAT/Yenihaber

Gazetemizde 10 Mayıs 2017 Çarşamba tarihinde yayınlanacak araştırma haberinde Karadeniz’de deprem ve tsunami olasılığı bilimsel detayları ile yer alacak.

Çok sayıda uluslararası kaynak, güncel araştırma ve uzman açıklamaları ile derlenecek haberin ana başlıkları şu şekilde sıralanmaktadır:

* Karadeniz’de şimdiye kadar kaç kere tsunami (liman dalgası-deniz kabarması) oldu.

* Karadeniz’de günümüzde deprem ve tsunami olma ihtimali var mı? Olası tsunami de nereler risk altında?

* Hangi il ve ilçelerde ne büyüklükte deprem bekleniyor?

* Deprem bilinci konusundaki hazırlıklar ne aşamada? Bu konuda neler yapılıyor ya da yapılmıyor?

* Yakın tarihte yaşanan ve bölgemizi (Zonguldak ve ilçeleri) etkileyen depremler…

Tüm bu soruların bilimsel yanıtları, 10 Mayıs Çarşamba günü gazetemiz, ardından da haber portalımızda detaylı olarak yayınlanacaktır.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz