KARAOĞLAN’I KAYBEDELİ 11 YIL OLDU

KARAOĞLAN’I KAYBEDELİ 11 YIL OLDU
5 Kasım 2017 Pazar 17:21

Timuçin ÖZAT

Demokratik Sol Parti (DSP) Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur, eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölüm yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Haber merkezi - 5 Kasım 2006 tarihinde ebediyete irtihal eden halkın “Karaoğlan”ı, tecrübeli siyasetçi eski Başbakan Bülent Ecevit’i 11. Ölüm yıldönümünde andıklarını ifade eden DSP Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mustafa Timur şunları kaydetti:  

“DSP  Genel Başkanımız, Başbakanımız, halkın Karaoğlan’ı Bülent Ecevit’in vefatının 11.yıl dönümü.

O siyasette her zaman ihtiyacını hissettiğimiz nezaketin ve zarafetin sembolüydü. Dürüst bir insandı, ruhu olan bir insandı, sevgiyle dolu bir insandı.

1970’lerin karanlık günlerinde ortanın solu adı altında Demokratik sol  için, adil, özgür bir ülke için büyük bir mücadele verdi. Bağımsız Türkiye idealini yaşattı. Direnen, direnerek büyüyen, bu ülkenin menfaatlerini her yerde ve her zaman koruyan bir insandı. O yurtseverliği sokak duvarlarına değil, Ege’ nin mavi sularına, Afyon’un tarlalarına, Kıbrıs’ın Beşparmak dağlarına yazdı.

Bülent Ecevit, sadeliği, dürüstlüğü, mütevazi ve saygın duruşu ile herkesin gönlünde yer etmiş, Cumhuriyet değerlerine bağlılığı ile ön plana çıkmıştır. Demokrasinin gelişmesinde önemli katkıları bulunan Emeğin korunması sosyal devletin geliştirilmesi ve sosyal hakların korunması için verdiği mücadele ile her zaman örnek olmuştur

Ecevit aynı zamanda şair, gazeteci, tarihçi  düşünür kimliğiyle Türk siyasi tarihinde unutulmayacak isimlerden biri olmuştur. 

Ecevit'in 5 Kasım 2006 tarihinde solunum ve dolaşım yetmezliği sonucu vefat ettiği açıklanmıştı.

Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış.

ÖNEMLİ UYARI

İçeriğinde, habere konu olan kişiler, üçüncü kişiler ve haber sahipleri hakkında tehdit, küfür, hakaret, karalayıcı ve maksadını aşan yorumların yayınına izin verilmez. Bu tür yorumlarda bulunanlar için Türk Ceza Kanunu'nun 125. ve 126 maddelerinin ilgili hükümlerine göre ceza davası açılabilir. İçeriğinde bu unsurları barındıran yayınına izin verilmiş ya verilmemiş yorumlar, yorumun gönderildiği IP adresleri ile birlikte, gerektiğinde, ilgili adli ve idari makamlar veya birimler tarafından talep edildiğinde yasa hükümleri gereği söz konusu makamlar ya da idari birimlere iletilir. Okurlara ait bu tür yorumlarda kuruluşumuz mesuliyet ve yasal sorumluluk kabul etmez. Yorumlarınızda bu noktaya hassasiyet gösterdiğiniz için teşekkür ederiz.

Yorum Yaz